Tibor (29): Přítelkyně předstírala těhotenství, aby si mě udržela

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
tehotenskytest
tehotenskytest

Stalo se vám někdy, že jste se ráno probudili a měli nutkavý pocit, že je ten správný čas něco ve svém životě změnit? Mně se to stalo. Jen co jsem otevřel oči, jsem si uvědomil, že poslední dobou nežiji s Monikou, ale spíše vedle ní. Byli jsme spolu čtyři roky a posledních pár měsíců to mezi námi bylo takové vlažné. Proto jsem začal uvažovat o rozchodu.

Už to nebylo jako kdysi

Teď si možná říkáte, že po tak dlouhé době nic nebude stejné. I já jsem si to moc dobře uvědomoval. Nemohl jsem chtít, abychom byli pořád tak bláznivě zamilovaní, jako na začátku. Postupem času totiž zamilovanost vystřídá láska a ani mezi námi to samozřejmě nebylo jiné. Stále jsem Moniku miloval, ale čím dál častěji jsem si pohrával s myšlenkou, jestli není ten správný okamžik udělat další krok vpřed – tentokrát ale sám.

Mluvili jsme spolu otevřeně

Celý vztah jsme založili na upřímnosti, proto mi nedělalo problém se se svými myšlenkami Monice svěřit. Netvářila se nadšeně a já takovou reakci snad ani nečekal. Bylo mi jasné, že kdyby to bylo naopak a Monika na mě vyrukovala s rozchodem, tvářil bych se asi velmi podobně. Otevřeně jsem jí přiznal, že ačkoli ji stále miluji, něco uvnitř mě mi říká, že spolu nemáme zestárnout. Že na nás v životě čeká někdo jiný.

Nemohl jsem ji opustit

Zdroj: 123RF.COM

Pár dní nato jsem pomalu začínal balit své věci. Monika ale přišla s něčím, co mé jednání naprosto změnilo: byla těhotná. Ukázala mi pozitivní těhotenský test a se slzami v očích mi oznamovala, že budu tatínek. A já se tiše smiřoval s tím, že budu celý život po boku někoho, koho jsem měl ještě před malou chvíli chuť opustit. Teď jsem ji ale nemohl nechat, vždyť čekala moje dítě! Nemohl jsem ji opustit, to by ode mě nebylo fér a nemohl bych se pak sám na sebe podívat.

Přesvědčoval jsem hlavu, že takhle to mělo být

Musel jsem se smířit se situací takovou, jakou mi ji osud představil. Monika čekala dítě a z rozchodu sešlo. Já se připravoval na roli otce a na Monice bylo jasně vidět, že je spokojená, že se žádný rozchod nekoná.

Po dvou měsících jsem si všiml, že Monice neroste bříško. Zeptal jsem se jí, jak je to možné a Monika to vysvětlila tím, že některé ženy nevypadají těhotně až do několikátého měsíce. Nerozuměl jsem tomu, proto jsem to nechal být.

Zdrcující překvapení

Zdroj: 123RF.COM

Za další dva měsíce na Monice stále nebylo patrné, že by pod srdcem nosila dítě. Už mi to přišlo divné, proto jsem jí řekl, že na další kontrolu k lékaři půjdu s ní. Co když s miminkem nebylo něco v pořádku?!

V den plánované kontroly ale přišel zlom: Monika vůbec těhotná nebyla. Když jsme měli odjet k lékaři, začala brečet, že si to celé vymyslela, abych od ní neodešel. Doufala, že mezitím otěhotní, jenže na to jsem si dával dobrý pozor (navíc jsme spolu ani moc nespali, nechtěl jsem nějak ublížit miminku). Nemohl jsem uvěřit, že mě takhle sprostě podvedla. Lhala mi a vodila mě za nos.

Zatímco si mnula ruce, jak báječně jí to vychází, já se několik měsíců pral sám v sobě s pocitem, že strávím zbytek života po boku ženy, od které jsem chtěl odejít. Naštěstí neotěhotněla doopravdy a můj odchod od ní a našeho několikaletého vztahu trval hodinu – během tak krátké doby jsem si totiž stihl sbalit všechny své věci a bez jediného slova za sebou prásknout dveřmi.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články