Tereza (31): Až po porodu se ukázala krutá pravda. Tohle bych nepřála nikomu

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena dite
Zdroj: Shutterstock

Tři roky chodila Tereza s mužem, o kterém si myslela, že je pro ni dokonalý. Zamilovala se do něho na první pohled a nepřipouštěla si žádné chyby, které její okolí vidělo. Až po porodu dítěte, které s ním čekala, pochopila, proč s ní byl. Naštěstí nezůstala na těžkou situaci sama.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

„Porodit dítě je stres. Starat se o něho a vychovávat ho je sice radost, i tak je to ale pro člověka veliká změna, která se pojí s psychickými problémy,“ popisuje Tereza. „A když navíc zůstane sám, protože ho milovaná osoba opustí, je to situace k nepopsání.

Nikdy by mě nenapadlo, že mi Milan po porodu řekne, že se mnou vlastně už nechce být. Opustil mě v podstatě ze dne na den a já si konečně uvědomila, že to, co o něm říkali přátelé, byla pravda.

Je s tebou jenom kvůli tomu jednomu

Dlouhé měsíce přátelé Tereze vysvětlovali, že pro ni Milan nikdy nic neudělal. Ona se o něho starala, vařila mu, uklízela, po večerech s ním trávila čas v posteli. Ale byla zamilovaná a neuvědomovala si, že on pro ni nikdy nehnul prstem.

„Myslela jsem si, že přátelé žárlí. Neustále mi opakovali, že Milan je se mnou jen kvůli tomu jednomu, že mě má maximálně na zábavu. Hlavně od Ondry jsem to brala jako projev velké žárlivosti.

Ten se mi totiž kdysi přiznal, že mě miluje. A i když jsem ho odmítla, vždy se snažil mi se vším pomáhat. Byl to dobrý kamarád, který tu pro mě vždy byl, a to, že jsem věděla, jaké city ke mně chová, mezi námi nic nezměnilo,“ popisuje Tereza.

Dodává ale, že když jí Ondra Milana rozmlouval, nebrala ho vážně. Myslela si, že chce jenom odstranit konkurenci ze hry. Když otěhotněla, přátelé se uklidnili a přestali jí do vztahu mluvit. Nejspíš jim přišlo hloupé ji více stresovat.

Po porodu ode mě odešel

Už během těhotenství Tereza cítila, že je Milan odtažitý. Ale když porodila zdravého syna, nečekala, že týden nato Milan přijde s šokující zprávou. „Řekl mi, že nikdy nechtěl být otcem. Prý chvíli doufal, že půjdu na potrat,“ popisuje Tereza.

„Když jsem porodila, prý jsem se stala mámou a už se mnou nebude žádná zábava. Navíc už ho prý nepřitahuji tak, jako dřív. Proto se rozhodl mě opustit. Zírala jsem na něho a nechápala, co mi říká,“ vzpomíná.

Milan se během několika hodin sbalil a i přes Tereziny prosby odešel. Ona zůstala sama se zlomeným srdcem a musela se postarat o dítě. „Věnovala jsem mu všechno, co jsem měla, ale z psychického hlediska mi toho moc nezbylo, když mě Milan opustil,“ dodává.

„Odešla jsem na čas k rodině, která mi pomáhala. Tehdy přátelé dozvěděli, co se stalo. Někteří mi řekli, že mi to říkali. Pak tu byl ale Ondra. Jednou se objevil u mě doma s nákupem dětského oblečení a čokoládou. Prý abych si obalila nervy.“

Nechápu, že jsem ho tak přehlížela

Ondra slíbil Tereze, že se o ni i o její miminko postará. Nenechal by ji prý nikdy samotnou. A tehdy si teprve čtenářka uvědomila, že on je dokonalým klukem, kterého přehlížela, i když ho měla celou dobu před nosem.

„Dala jsem mu šanci. Nevím, jak se to mezi námi vyvrbí, ale asi k němu něco cítím a byla bych ráda, kdyby tu pro mě i pro malého mohl dál být. A třeba jednou budu schopná mu veškerou tu péči oplatit,“ píše závěrem.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články