Táňa (34): Těžká doba mě donutila vydělávat si trochu jinak. Doporučila bych to i vaší přítelkyni

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena tezka doba
Zdroj: Shutterstock

Svoje zaměstnání si většinou vybíráme sami. Kde je poptávka, tam je nabídka. Jaký přivýdělek si zvolila naše čtenářka, může být pro někoho pohoršující, volba hodnocení je ale na každém z nás.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Vyhodili mě z práce a já nevěděla co dál

„Přišlo to jako rána z čistého nebe. Dlouhou dobu jsem pracovala jako asistentka ředitele a do poslední chvíle jsem byla přesvědčená o tom, že mě můj šéf takhle podle nezradí,“ sdělila.

Přístup Tánina nadřízeného nebyl zrovna dvakrát lidský. Ráno přišla do práce, kde našla sbalenou krabici se svými věcmi, sám ředitel tam nebyl a na stole našla jen vzkaz, že ji propouští pro nadbytečnost.

„Byla jsem z toho v šoku. Po nějaké době jsem se doslechla, že si za mě dosadil svoji milenku. Byla jsem zklamaná, ale rozhodnutá si co nejdříve najít nové zaměstnání.

Jenže uplynuly dva měsíce a na moje životopisy nikdo neodpovídal. Do fabriky by mě vzali, ale to se mi nechtělo,“ dodala.

Viděla jsem inzerát a šla do toho

„Na jednom diskuzním fóru na internetu jsem uviděla inzerát, že nějaký muž koupí použité dámské prádlo. Nejdřív jsem se tomu zasmála, ale po nějaké době mě ta myšlenka hlodala v hlavě čím dál tím víc.“

Táňa se prý s tím mužem spojila a on jí nabídnul docela hezkou částku, za kterou by mu pravidelně každý týden posílala svoje použité spodní prádlo.

„Jsme docela skeptická, ale když mi poslal první platbu dopředu, uvěřila jsem mu. Dodnes si pamatuji, jak jsem se červenala, když paní na poště přebírala doporučený dopis s mými použitými kalhotkami.“

Nechtěla jsem to před ním tajit

Přítel Táni asi první dva měsíce o ničem netušil. Všechno fungovalo. Ani si nevšimnul, že jeho přítelkyně má každý týden jiné spodní prádlo.

„Byla jsem už rozhodnutá, že mu to řeknu, prostě jsem to na něj vybalila večer v posteli. Jeho reakce mě naprosto odzbrojila. Řekl mi, že to je super nápad a že to musíme využít nějak lépe.“

Společně se domluvili na tom, že si vytvoří prezentaci a webové stránky, na kterých budou tyto a podobné „služby“ nabízet.

„Docela se to podařilo. Mám teď už hodně klientů a celkově si za měsíc vydělám skoro stejné peníze jako můj přítel v normální práci. Jen se trochu bojím, aby některý z nich nebyl nějaký úchyl a nevypátral mě,“ ukončila s obavou.

Autor: René Podhrázský


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články