Tadeáš (46): Moje peníze ji zkazily, rozmazloval jsem ji a ona se proměnila v namyšlenou paničku

od Luboš Klouček
3 minuty čtení
muz 46
muz 46

Tadeáš si již prošel těžkým rozvodem a svěřil se nám, že se mu se ženami příliš nedařilo. Sám tvrdí, že vystřídal mnoho žen bez ohledu na věk a okolí si o něm začalo špitat, že je sukničkář. Tadeáš se tomu nijak nebránil, protože sám tvrdí, že to byla pravda. Poté co mu do života vstoupila Karolína, chtěl se zbavit nálepky sukničkáře a svůj život od základu změnit. Pro ni udělal doslova cokoliv, nyní toho lituje.

Neměla o sobě valné mínění

Karolína mi učarovala na první pohled. Byla totiž úplně jiná než ženy, které jsem měl před ní. Byla naprosto obyčejná a tak krásně přirozená, že jsem se mnohdy musel štípnout do ruky, jestli se mi jen nezdá. A nezdála, byla opravdu úžasná.

Ona sama o sobě ale neměla příliš valné mínění. Považovala se za obyčejnou holku z venkova, kde vyrůstala obklopená zvířaty. Já v ní však neviděl holku z vesnice, ale krásnou a rozumnou ženu, která si bohužel příliš nevěřila. A to byla škoda.

Ukázal jsem jí krásy života

Zdroj: 123RF.COM

Mezi mnou a Karolínou existovaly určité rozdíly. První z nich byl věkový, byla totiž o deset let mladší, ale ani jednomu z nás to nevadilo. Další rozdíl spočíval v tom, že já si peníze užíval, zatímco ona s nimi neuměla pracovat. Mně totiž finance nikdy nescházely, ale Karolína byla dle svých slov z chudých poměrů a neuměla si dělat radost značkovým oblečením, kosmetikou nebo návštěvou kadeřnice třeba i několikrát do měsíce.

Já se do Karolíny zamiloval až po uši a rozhodl se jí ukázat krásy života, které očividně míjela velkým obloukem. Zahrnoval jsem ji luxusním oblečením, platil jsem jí návštěvy u kosmetičky nebo ji rozmazloval značkovými kabelkami. Ukázal jsem jí úplně odlišný život, než jaký doposud znala.

Měnila se mi před očima

Myslel jsem si, že dělám dobře, když Karolíně dopřávám vše, o co byla celý život ochuzena. Snažil jsem se ji udělat šťastnou, proto jsem se nedržel zkrátka a utrácel za ni hromadu peněz. A pokud jsem je za ni neutrácel já, nechával jsem jí svoji kartu, ze které si mohla zaplatit cokoli.

Nejdříve jsem si toho nevšímal, nebo jsem si to jen nepřipouštěl, ale postupně jsem si začal všímat, že se mi Karolína doslova mění před očima. Z původně skromné ženy, která stála nohama pevně na zemi a vážila si každé koruny, se mým rozmazlováním stala namyšlená panička, která bez rozmyslu rozhazovala peníze a pohrdala každým, kdo se neoblékal stejně luxusně jako ona.

Moje peníze ji zkazily

Zdroj: 123RF.COM

Ne nadarmo se říká, že peníze kazí charakter. Karolína je toho jasným důkazem a já vím, že je to vlastně moje vina. Kvůli mým penězům se z ní stal někdo úplně jiný. Už se neschází se svými starými přáteli, protože jsou prý pod její úroveň. Zatímco dříve jezdila autobusem každý den, nyní neexistuje, aby se přiblížila k autobusové zastávce, protože tam se podle jejího názoru schází jen spodina.

Stala se z ní namyšlená a marnivá žena, kterou vůbec nepoznávám. A je to celé moje vina.

Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.
Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články