Tadeáš (32): Když jsem se vrátil z dovolené, nevěřil jsem tomu, co jsem našel doma. Okamžitě jsem se rozhodl pro rozchod

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz mlady
Zdroj: Shutterstock

Vedení naší firmy nás poslalo na dovolenou. I když z mého pohledu to dovolená rozhodně nebyla, řešilo se tam hodně pracovních věcí, akorát jsme neseděli na zadku v kanceláři, ale u ohně se špekáčky v ruce. Přítelkyně s tím neměla problém. Naopak uvítala, že si od sebe na týden odpočineme.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Bydleli jsme spolu teprve krátce a vzájemně jsme postupně přicházeli na plusy i mínusy toho druhého. Lenka mě prozatím nepřesvědčila o tom, že by byla hospodyňka roku, ale doma udržovala pořádek a to mi stačilo. Proto jsem s klidem odjel – věděl jsem, že o můj byt bude postaráno.

Neměla s tím problém

Když nám v práci oznámili, že pojedeme na týdenní pobyt, praly se ve mně rozporuplné pocity. Na jednu stranu jsem se těšil, měl jsem kolem sebe samé super kolegy, s nimiž určitě bude radost strávit čas i mimo kanceláře.

Na stranu druhou jsem nevěděl, co mi na to Lenka řekne. Přece jen s námi měly jet i kolegyně, co když bude žárlit? Dokonce jsem se bál jí to vůbec oznámit.

Mile mě ale překvapilo, že to vzala úplně v pohodě. Dokonce byla ráda, že si od sebe na týden odpočineme. To mě velmi potěšilo a na dovolenou s kolegy jsem odjel klidnější.

Tvrdila mi, jak se doma snaží

Byl jsem s Lenkou v kontaktu každý den, a to dokonce několikrát. Volali jsme si, kdykoli jsem měl volnou chvíli a žádný program vedený firmou.

Lenka mě přesvědčovala o tom, kolik má doma práce. Prý využila toho, že se jí tam nemotám, a dala se do velkého úklidu.

Popisovala to takovým způsobem, až mi jí bylo chvílemi líto, do čeho se to uvrtala. Vyznělo to tak, že u mě v bytě dělá generální úklid. Na druhou stranu jsem se těšil, že se vrátím do vypucovaného bytu.

Doma na mě čekalo nemilé překvapení

Vzhledem k velké zakázce, kterou naše firma získala, se vedení rozhodlo, že se z dovolené vrátíme o den dříve. Nevadilo mi to, ba naopak. Už jsem se moc těšil za přítelkyní a také jsem byl zvědavý, jak to u nás doma vypadá – po tom všem, co mi vyprávěla.

Doma na mě ale čekalo velmi nepříjemné překvapení. Ani v nejmenším to tam nevypadalo jako po pořádném úklidu, který Lenka slibovala. Naopak.

Kytky prahly po vodě, některé už to vzdaly. Kocour měl prázdné misky a zoufale hladově mňoukal. Všude byl prach, tady na práci rozhodně nikdo nesáhl. Dokonce to vypadalo, že Lenka nebyla vůbec doma!

Vztah jsem ukončil

Volal jsem Lence, která neměla tušení, že už jsem doma. Do telefonu mi tvrdila, že dneska bude s úklidem finišovat. A že se můžu těšit, jak to u nás v bytě vypadá. Nic jsem jí neřekl, jen jsem vyčkával.

Domů se vrátila asi za dvě hodiny. Očividně mě nečekala. Já ale také na nic nečekal a s Lenkou jsem se rozešel. Pochopil jsem, že je nedospělá a nezodpovědná. Vždyť mi nechala vyhladovět kocoura!

Takovou ženu po svém boku nechci. Chci se usadit, založit rodinu a k tomu potřebuji ženu, na kterou se budu moci spolehnout. A to Lenka rozhodně nebyla.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články