Šimon (48): Manželčina práce je nesnesitelná. Sousedi se nám posmívají

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz posmivaji
muz posmivaji

Šimon by nikdy neřekl, že jednoho dne přijde okamžik, kdy se bude muset stydět za svoji ženu. Našla si totiž práci, kvůli které je mezi sousedy terčem posměchu. Šimon však své ženě nepřiznal, že se za ni stydí.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Moc dobře totiž ví, že si ona sama uvědomuje, že zaměstnání, které si našla původně na přechodnou dobu, není zrovna žádné terno. Jenom by jí ublížil.

Když přišla o práci, snažila se najít něco nového

Je to necelý rok, co moji ženu propustili z práce. Už ani přesně nevím, co tenkrát uvedli jako důvod, pro který jí dali výpověď, ale pamatuji si, že z toho byla nešťastná.

Dobře ale znám ženu, se kterou jsem už pětadvacet let ženatý. Bylo mi jasné, že nebude sedět doma s rukama v klíně.

A také ne. Netrvalo to dlouho a našla si jinou práci. Od začátku se mi to moc nelíbilo, ale ona mě uklidňovala, že to bude jen na pár týdnů, než si najde něco nového.

Mezi sousedy se to rychle rozkřiklo

Bydlíme v bytovce ve větší vesnici, kde se samozřejmě všechno hned ví a každý si o všem povídá. Netrvalo proto ani pár dní a sousedky už si špitaly, co má moje žena za nové zaměstnání.

Nemluvily o ní však v dobrém. Náhodou jsem je totiž zaslechl, jak moji manželku pomlouvají a hází na ni špínu za to, kde začala pracovat.

Nebyl jsem z její práce nadšený, protože jsem dobře věděl, co to obnáší, ale bylo mi jasné, že kdyby se dozvěděla, jak ji ženy kolem pomlouvají, byla by z toho nešťastná.

Prosil jsem ji, ať si najde něco jiného

Od začátku jsem byl proti tomu, aby tam manželka začala pracovat. Nastoupila totiž k místnímu podnikateli, který vlastní několik second handů.

Její práce tam spočívá v tom, že třídí balíky s oblečením, které si nechává posílat z různých míst – například z Německa, z Polska a podobně.

Na tom by na první pohled nebylo nic špatného. Jenže já slýchával, že tam ženy musí přehrabovat kolikrát odpadky mezi oblečením, použité spodní prádlo a podobně.

Proto jsem ženu přemlouval, aby si našla něco jiného. Bál jsem se o ni, přeci jen hrabat se v odpadcích je dost nechutné. Jenže na má slova nedala.

Sousedům jsme pro smích

Původně to měla být práce jen na přechodnou dobu. Už je to ale několik měsíců a žena se stále nemá k odchodu. Tvrdí, že je tam spokojená.

Mě ale trápí, že si o nás, respektive o ní, sousedé povídají a že jsme jim pro smích. Rád bych řekl, že každému je houby do toho, kde moje žena pracuje, ale když slyším, co si o ní povídají, velmi mě to trápí.

Doufám, že si to manželka co nejdříve rozmyslí a najde si něco jiného. Zatím to tak bohužel nevypadá, ona se skutečně tváří, že je v práci spokojená a že ji to baví.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články