Šimon (29): Myslel jsem si, že si mě bere z lásky. Z lásky to bylo, ale k penězům

od Luboš Klouček
3 minuty čtení
muz 2
muz 2

Před deseti lety jsme se s kamarádem jako studenti těsně po škole rozhodli, že si založíme firmu a budeme se věnovat tvorbě webových stránek. Toto odvětví je v dnešní době hodně žádané. Pokud jste šikovní a máte dobré výsledky, může vám to skutečně hodně vydělat. Nám se dařilo, rozjeli jsme podnikání a během několika let se hodně vypracovali.

Měl jsem mnoho vztahů, ale s žádnou to nebylo vážné

Během posledních sedmi let jsem měl řadu známostí a vztahů, s žádnou z těch žen a dívek to ale nebylo vážné. Žádná z nich totiž nebyla schopná akceptovat skutečnost, že jsem majitel firmy, který je časově hodně vytížený. Očekávaly ode mě, že s nimi budu pořád, že je budu brát každý víkend na wellness, že budeme jezdit na dovolenou. Jenže na nic z toho já zkrátka neměl čas.

Když přišla Laura, všechno se změnilo

Pak jsem poznal Lauru a můj život nabral úplně jiné obrátky. Laura byla úplně jiná než mé předchozí známosti. Nevyžadovala, abych se jí věnoval 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Spokojila se s tím, že mě vidí třeba třikrát do týdne. Nebyla náročná, nechtěla po mně dovolenou ani wellness pobyty v luxusních rezortech. A taková žena mi vyhovovala, proto se stalo, že jsem se do ní zamiloval. Doufal jsem, že jsou naše sympatie vzájemné, protože Laura byla ten typ ženy, o který jsem nechtěl přijít. Proto jsem si ji začal předcházet, abych si ji svým způsobem pojistil.

Zdroj: 123RF.COM

Požádal jsem ji o ruku

Lauru jsem jaksepatří rozmazloval. Zčásti jsem jí tak kompenzoval to minimum času, které jsme spolu trávili. Laura moji pracovní vytíženost respektovala a já ji za to miloval. Miloval jsem ji tak moc, že jsem ji po tři čtvrtě roce známosti požádal o ruku. Byl jsem přesvědčen, že ona je pro mě ta pravá. Laura souhlasila a začala plánovat svatbu.

Naivně jsem si myslel, že si mě skutečně bere z lásky a že mě miluje alespoň z poloviny tolik, jako jsem miloval já ji. Laura se tak skutečně tvářila a já překypoval štěstím. Po svatbě jsem ji ještě více hýčkal, byla to přece moje žena. Rozmazloval jsem ji dárky i penězi na nákupy, které tolik milovala.

Zdroj: 123RF.COM

Prozření přišlo pozdě

Žil jsem jako v pohádce. Měl jsem slušně rozjeté podnikání, které skvěle vydělávalo, o peníze jsem proto nikdy neměl nouzi. Měl jsem krásnou ženu, kterou jsem miloval, a věřil, že i ona miluje mě. Byl jsem přesvědčený, že si mě brala z lásky. Ano, z lásky to sice bylo, ale ne ke mně, nýbrž k mým penězům. Na to jsem ale bohužel přišel pozdě.

Zatímco jsem si myslel, že můj život nemá chybu a že je moje žena jedním slovem dokonalá, ona jen využívala moje peníze a celou tu dobu se tahala s jinými muži. A já o tom nevěděl, protože jsem se jí kvůli práci tak málo věnoval.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články