Roman (55): Po dvaceti letech jsem se vrátil ke své bývalé ženě. Jenže teď má dvě děti, které mě nenávidí

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 44
muz 44

Pokud mají být dva lidé spolu, osud je vždy spojí. A to i přesto, že proti tomu bojují. Tak popisuje svou životní situaci Roman. Když mu bylo třicet, oženil se s Andreou. O pět let později se rozvedli. Ačkoli se Roman snažil zapomenout a najít si jiný vztah, nedařilo se mu to. Nakonec se po dvaceti letech vrátil ke své bývalé.

„Bez ní jsem to nikdy nebyl já. Litoval jsem rozvodu vždy. Nikdy jsem ho nechtěl. Čekal jsem vlastně jen na její odpuštění,“ svěřuje se Roman, který konečně může být opět se svou láskou. Má to ale háček. Andrea má totiž nyní dvě děti, které Romana nepřijaly.

Byl jsem věčně v práci. Později jsem toho litoval

Romanovo manželství bylo šťastné. Především ale proto, že nemělo možnost být jiné. „Skoro jsme se nevídali. Já byl v práci, manželka pracovala z domu. Večer jsme se spolu podívali na film, pomilovali se a druhý den to začalo nanovo. Ani nebyl čas na hádky, takže se zdálo, že je mezi námi všechno v pohodě.“

Jenomže právě to, že neměl Roman na Andreu dostatek času, vedlo nakonec k tomu, že ho opustila. Řekla mu, že se zakoukala do jiného muže, který se jí denně věnuje, a chtěla by mu dát šanci. „Prosil jsem ji. Slíbil jsem, že budu už jenom doma. Odpověděla, že jsem blázen. Rozvod nakonec proběhl. I když mě to stálo hodně slz.“

Nikdy jsem si nedokázal najít jinou. S manželkou jsem zůstal v kontaktu

Roman s Andreou se rozvedli v dobrém, nikdy tedy neměli problém spolu zůstat v kontaktu. O to horší to ale pro Romana bylo. Bavil se s Andreou, jako by to byla jenom známá. Přitom ji tajně miloval. Nedokázal si najít žádnou jinou ženu. „Měl jsem několik krátkodobých vztahů. Žádný ale nevyšel. Andrea si žila spokojeně s tím novým, navíc mu postupně porodila dvě děti,“ vzpomíná Roman.

Jenomže ani Andrein vztah netrval věčně. Nakonec se se svým přítelem rozešla. Tehdy se Roman chytil šance. „I když jsem si myslel, že to je nesmysl, pokoušel jsem se. Znovu jsem Andree nosil květiny, zval ji na rande. Prošel jsem si vlastně celým procesem od začátku. A nakonec se stalo, že se ke mně po roce snahy vrátila.“

Jsem šťastný. Problém jsou ale její dvě děti, které mě nenávidí

Roman žije s Andreou a jejími dvěma syny. Oba jsou v pubertě a jen těžko snáší, že se jejich matka vrátila k původnímu manželovi. „Viní mě za to, že od nich odešel otec.

To ale není pravda. Nemohu jim to nijak objasnit. Je mi líto, že s nimi nevycházím. Rozhodně nemám zapotřebí jim ubližovat. Miluji ale Andreu. Pokud se mezi nás budou stavět, zkrátka s nimi nebudu vycházet nikdy,“ dodává Roman.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články