Roman (33): Před svatbou byla jako zlatíčko, při rozvodu se přeměnila v dravou saň

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 46 1
muz 46 1

V posledních letech jsem měl smůlu na ženy. Ačkoli jsem svoje vztahy nikdy nějak zvlášť nehrotil, poslední roky jsem si uvědomoval, že už by možná stálo za to se usadit. Jenže nebylo s kým. Pak se ale v mém životě objevila Nikola a já se rozhodl, že tu milou a sympatickou ženu učiním svojí manželkou. O pár let později jsem svého rozhodnutí litoval.

Když jsem Nikolu poznal, působila na mě zakřiknutě a skoro až plaše. Pracovala v knihovně a tak nějak dostávala povaze svého povolání – byla klidná a střídmá, chovala se rozumně a nad vším až příliš přemýšlela. Ačkoli byla úplně jiná než všechny ty ženy, se kterými jsem měl doposud tu čest, zamiloval jsem se do ní. Dva roky po našem seznámení jsem si ji vzal.

Vždycky se chovala jako krotká laň

Naši přátelé o nás často prohlašovali, že jsme jako oheň a voda. Kdo nás znal, ten moc dobře věděl, že máme úplně odlišné povahy. Zatímco Nikola byla klidná, já byl ten, kdo vyžadoval rozruch. Nikola všechno řešila v klidu, já naopak vyhledával hádky. I přesto, že jsme byli jako nebe a dudy, nám to v manželství skvěle šlapalo a mně ke spokojenosti vůbec nic nechybělo.

Nikola se po mém boku vždy chovala jako krotká laň, kamarádi mi často říkali, že jsem si vzal domácí puťku. Pravdou bylo, že Nikola opravdu byla až moc hodná, mně to ale maximálně vyhovovalo.

Neshodli jsme se na tom, jestli chceme děti, nebo ne

Dva roky po svatbě se Nikola poprvé zmínila o tom, že bychom mohli založit rodinu. Pamatuji si na ten okamžik, kdy mě zaskočila, já se zakuckal snídaní a ona se tvářila ublíženě. Na dítě jsem ještě nebyl připravený, což jsem jí také hned oznámil. Doufal jsem, že to pochopí a se založením rodiny ještě chvíli počkáme. Ona však zaujala stanovisko, že dítě nechci a nikdy chtít nebudu, což se začalo negativně podepisovat na našem vzájemném vztahu.

Jelikož jsem Nikole nedal to, po čem očividně toužila, začala se chovat jinak. Hádky byly u nás doma prakticky na denním pořádku, Nikola si dokázala najít úplnou maličkost, kvůli které se se mnou pohádala. Přestávalo mě to bavit a najednou jsem si uvědomil, že takhle žít nechci.

Při rozvodu se úplně změnila, vůbec jsem ji nepoznával

Zatímco před svatbou a celkově v našem manželství se Nikola chovala rozumně a klidně, doslova jako zlatíčko, jakmile došlo na rozvod, úplně se změnila. Z milé a sympatické ženy se stala dravá saň, která si umanula, že mi nic nedá zadarmo a sedře mě z posledního halíře. Najala si právníka, se kterým usilovali o polovinu majetku, přičemž některý majetek jsem pořídil ještě v době, než jsme se vzali. Nikola se chtěla přít o každou korunu, šlo jí o to, aby mi nic nezůstalo. Chtěla mě vytrestat za to, že jsem jí odmítl dát dítě.

Upřímně se mi ulevilo, když soud konečně rozhodl o tom, že je naše manželství definitivně u konce. Jsem rád, že jsem se Nikoly zbavil.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články