Robert (48): Pár let po svatbě jí začal vadit náš věkový rozdíl. Mladá manželka pro mě byla za trest

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 48
muz 48

Náš rozdílný věk jí zpočátku imponoval. Častokrát mi říkávala, že vždycky byla na starší muže. Ani trochu jí nevadilo, že nás dělí dvacetiletý věkový rozdíl. Cítil jsem z její strany, že ji jakožto muž v letech přitahuji, což byl také jeden z důvodů, pro které jsem si ji vzal. Jak jsem mohl vědět, že jen pár let po svatbě změní názor?

Byla to ona, kdo jako první projevil zájem

Když jsem Lucii poprvé uviděl, ani ve snu mě nenapadlo, že bych si s tak mladou dívkou mohl něco začít. V té době mi bylo 43 let a ona byla viditelně mladší. Troufal bych si v ten okamžik tvrdit, že bych jí z fleku mohl dělat otce. Proto mě nesmírně překvapilo, když mě jako první oslovila a projevila o mě zájem. Vůbec jsem to nečekal. Abych byl upřímný, v první chvíli mě napadlo, jestli si ze mě třeba jen nedělá legraci. Ukázalo se však, že ji starší muži přitahují, a proto jsem získal její pozornost. Nebránil jsem se, byla to mladá a velice krásná dívka. Začali jsme se pravidelně scházet. Pár týdnů poté jsme spolu začali i oficiálně chodit.

Svatba byla její nápad

Zpočátku jsem náš vztah nebral příliš vážně. Chodit s tak mladou dívkou sice bylo nesmírně vzrušující, ale právě její věk byl v mých očích i vidinou toho, že nikdy nevíte, jak se taková mladá žena zachová. Když ale Lucie začala mluvit o svatbě, řekl jsem si proč ne. Miloval jsem ji a i ona milovala mě, naší lásce nic nestálo v cestě.

Zpočátku bylo všechno zalité sluncem

První roky po svatbě jsme prožívali idylku. S radostí jsem svou mladou ženu zahrnoval dárky, bral jsem ji často na dovolené. Měla se vedle mě jako pravá princezna. Nic nenasvědčovalo tomu, že již brzy začne náš věkový rozdíl vnímat úplně jinak. Do teď jí nevadilo, že jsem byl o 20 let starší, jenže teď jí to najednou začalo vadit.

Chtěla po mně, abych s ní držel krok

Šťastné a poklidné manželství s mladou paní, na které jsem si do této chvíle nemohl stěžovat, se rázem proměnilo v moji noční můru. Lucie si totiž usmyslela, že se přizpůsobím jejímu mladému životnímu stylu. Očekávala ode mě, že s ní udržím krok. Vadilo jí totiž, že zatímco ona by se ráda chodila bavit, já dával přednost sezení na gauči a sledování televize. Dávala to za vinu právě našemu věkovému rozdílu. Vzala si do hlavy, že mě změní.

Stále častěji chtěla, abychom společně chodili na diskotéky, brávala mě do barů, vyžadovala stále nějakou akci, což se na mně začalo velmi rychle podepisovat. Ačkoli jsem si do této chvíle nepřipadal nijak zvlášť starý, zkrátka muž v nejlepších letech, najednou jsem přestával svou mladou manželku stíhat. Byl jsem unavený, vyčerpaný a otrávený. Večírky a návštěvy diskoték několikrát do týdne už zkrátka nebyly nic pro mě. Stále jsem Lucii miloval, ale její tempo se nedalo vydržet. Proto jsem před několika měsíci podal žádost o rozvod. Lucie s naším rozvodem bez jediného protestu souhlasila. I jí totiž došlo, že jí nikdy nebudu stačit.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články