Richard (27): Škvírou ve dveřích jsem viděl úplně všechno. Za tohle byste s ní zatočili i vy

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz seriozni
Zdroj: Shutterstock

Na návštěvě u rodičů své přítelkyně byl Richard svědkem něčeho, co stále nemůže dostat z hlavy. Jeho reakci se určitě nelze divit, většina z nás by se zachovala stejně.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Z e-mailu, který nám Richard poslal, jsme rychle pochopili, že s rodiči své přítelkyně Mirky nijak zvlášť nevycházel. Až do toho dne ale nevěděl, jak zlé to ve skutečnosti je.

Byl jsem pro ně lopata

Richard a Mirka se znají dva roky. „Mirka mě s rodiči seznámila asi rok poté, co jsme spolu začali chodit,“ popisuje Richard. „Z nějakého důvodu si s tím dávala načas, ačkoli moje rodina ji znala už dávno.“

Richard nejdříve nechápal, proč Mirka nespěchá, aby mu svoje rodiče představila. Hned při prvním setkání to ale pochopil.

„Mirčin táta se mě zeptal, čím se živím, a já odpověděl, že jsem vyučený zedník a momentálně se snažím živit na živnost,“ pokračuje Richard. „Když jsem viděl jejich znechucené obličeje, hned mi došlo, že pro ně jsem jen obyčejná lopata a nic jiného,“ dodává.

Myslel jsem si, že je na mé straně

I když s Mirčinými rodiči nebyl nijak zvlášť zadobře a cítil z jejich strany, že by byli mnohem raději, kdyby si jejich dcera našla lepší partii, měl zastání alespoň u své přítelkyně.

„Mirka vždycky stála za mnou, to jsem si tedy celou dobu myslel,“ netají se Richard. „Před rodiči se mě sice nijak extra nezastávala, ale to bylo proto, že měla ze svého přísného otce respekt. Tak mi to vysvětlila,“ píše.

Jenže nedávno Richard krutě prozřel. Na návštěvě u rodičů své přítelkyně byl totiž svědkem něčeho, co ho velmi zamrzelo.

„Pozvali nás na oběd a pak se Mirka s rodiči někam zdekovala. Mě nechali sedět v obýváku jak páté kolo u vozu,“ dozvídáme se. „Když jsem se zašel za čtvrt hodiny podívat, kam se vypařili, zaslechl jsem, o čem si povídají. A byl jsem v toho v šoku!“

I pro ni jsem byl nula!

Richard škvírou mezi dveřmi viděl Mirku s rodiči, jak sedí v ložnici na posteli, o něčem si povídají a hrozně se u toho smějí. Zaposlouchal se a došlo mu, že mluví o něm!

„Slyšel jsem Mirčina tátu, jak o mně mluví jako o budižkničemu, které to nikam nedotáhne,“ svěřuje se. „Mirka i její matka se tomu smály a pak Mirka povídá, že jsem nula, která jí nemá co nabídnout. To byl pro mě šok.“

Ačkoli Richard sám sebe považuje za klidného člověka, který věci neřeší v afektu, v té chvíli vrazil do dveří a celé povedené rodince řekl pěkně od plic, co si o nich myslí. Ještě ten den sbalil Mirčiny věci a nechal jí je přede dveřmi.

„Když se navečer vrátila, snažila se to nějak okecat,“ píše Richard. „Nezajímalo mě, co říká. Jediné, co jsem jí na to řekl, že možná pracuji jako lopata, ale mám daleko více slušnosti a vychování než celá její rodina dohromady. Tím to pro mě skončilo,“ uzavírá.

Autor: Nikol Kolomazníková


Související články