Radovan (60): Propadl jsem nové vášni. Moje žena mě kvůli tomu po 30 letech opustila

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Stary muz premysli
Stary muz premysli

Radovan letos oslavil krásné kulaté narozeniny a kdekdo by řekl, že v tomto věku zatouží po jistém stereotypu a klidu. Životem pana Radovana i jeho ženy však otřáslo něco, s čím nikdo nepočítal. Věci najednou nabraly úplně jiný směr.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Pan Radovan nám poslal e-mail, ve kterém popsal, co se s jeho životem během posledního roku stalo. Přiznal se, že s takovým vývojem událostí ani on sám nepočítal.

Zůstali jsme s manželkou jen sami dva

Radovan a jeho žena mají celkem tři děti. Všechny ale postupně vyrostly, tzv. vyletěly z hnízda a začaly žít svůj vlastní život.

„Měli jsme děti krátce po sobě, takže se dalo předpokládat, že se velmi rychle po sobě postaví na vlastní nohy,“ vysvětluje Radovan a dodává, že než stačil mrknout, byly najednou všechny jeho děti dospělé.

Když se odstěhovala i nejmladší dcera, zůstal pan Radovan se svojí ženou sám. Svěřil se, že začali žít velmi stereotypním životem.

„Všechny dny byly jeden jako druhý,“ píše Radovan. „Byli jsme se ženou spolu už tolik let, že jsme začali trávit více času každý sám. Žili jsme vedle sebe, nikoli spolu,“ uvažuje.

Můj život se obrátil vzhůru nohama. Manželka to nechápala!

Na začátku tohoto roku oslavil Radovan životní jubileum. On sám, stejně jako jeho žena i rodina, předpokládal, že ve svém věku ocení klid, rutinu. Pravda ale byla jiná.

„Najednou jako bych chytil druhý dech,“ popisuje okamžiky, které mu změnily život. „Už jsem nechtěl trávit všechen volný čas doma u televize, jako tomu bylo doposud. Měl jsem chuť ještě něco zažít!“ píše nadšeně.

Jeho žena ale znovunalezený zájem o nové zážitky nechápala. Ačkoli ji Radovan zval, a dokonce i přemlouval, aby si užívala s ním, odmítala ho.

„Začal jsem se bavit sám,“ přiznává upřímně. „Chodil jsem na výšlapy, jezdil na výlety, navštěvoval kina i divadla. Užíval jsem si,“ popisuje nadšeně.

Po 30 letech se naše cesty rozešly. Nikdo to nečekal

Zatímco si Radovan znovu užíval život plnými doušky, jeho manželka stále žila v tom stereotypu, jako několik posledních let. Manželé si začínali být stále více cizí.

„Nikdo by nehádal, že se na stará kolena rozejdeme, ale přesto se tak stalo,“ dozvídáme se. „Manželka neustála moji chuť ještě něco zažít a po třiceti společně prožitých letech se naše cesty rozešly,“ píše Radovan.

Napsal také, že tím byli všichni zaskočeni. Především děti, které nechápaly, co se mezi rodiči muselo stát, že jdou po tolika letech od sebe.

„I já z toho byl zaskočený,“ přiznává Radovan a dodává, že se to snaží brát sportovně. „Kdo ví, třeba mi život přivede do cesty někoho zajímavého. Dávám věcem volný průběh,“ uzavírá.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články