Radovan (53): Tajemství před rodinou: synova přítelkyně byla moje milenka

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
Muz samota
Muz samota

Tomáš nám konečně přivede představit tu svoji,  sdělovala mi manželka v neděli po ránu s rozzářenýma očima a nadšením v hlase. Je pravda, že syn už delší dobu chodil s nějakou dívkou, ale s jejím představením svým rodičům poměrně dlouho otálel. Samozřejmě jsem byl stejně jako má žena zvědavý, která šťastná dokázala ulovit srdce našeho jediného syna.

Manželka je pozvala na oběd

Tomášovi je třicet a teprve až teď to bylo poprvé, kdy nám chtěl představit svoji partnerku. Už předtím samozřejmě nějaké vztahy a známosti měl, nicméně žádný z nich asi dle jeho názoru nebyl tak vážný, aby stálo za to seznámit nás s jeho dívkou. Teď to ale bylo jiné – Tomáš s danou slečnou chodil už dva roky, během kterých ji před námi šikovně tajil. Asi si chtěl být skutečně jistý, že právě ona je ta pravá. Nyní si jistý byl a společně přijali pozvání k nám na sobotní oběd.

Srdce se mi zastavilo

Nastal den D. Žena od rána pobíhala po bytě, všechno chystala, vařila a pekla. Dala si záležet s prostřeným stolem, servírovat měla vepřovou pečeni na červeném víně s opečeným bramborem a jako dezert měl být její vyhlášený štrůdl, který jsme se synem tolik milovali. Všechno bylo připraveno a na nás samozřejmě byla znát jistá nervozita. Však podobnou situaci jsme zažívali úplně poprvé!

Zazvonil zvonek, žena vyletěla ke dveřím a já jí byl v patách. Na tento okamžik jsem se chystal od chvíle, kdy nám syn oznámil, že nám představí svoji dívku. Trénoval jsem vřelý úsměv, abych slečnu nevystrašil už mezi dveřmi. Když se ale dveře otevřely, úsměv mi zamrzl na rtech a srdce se na pár vteřin hrůzou zastavilo.

Zdroj: 123RF.COM

Tajemství rozmarného léta…

Stál jsem tváří v tvář svému synovi, který kolem ramen držel dívku. Neviděl jsem ji poprvé v životě, jak by se dalo předpokládat. Dokonce jsem věděl, jak se jmenuje. Věděl jsem i to, že má na zádech tetování v podobě malého motýlka. A dokonce jsem věděl i to, jak vypadá nahá. Synova přítelkyně totiž před pár lety byla mojí milenkou.

Nevěřil jsem tomu, co se právě dělo. Syn se usmíval, žena se usmívala, kdežto já a Daniela jsme měli úsměvy na rtech křečovitě ztuhlé. Mně ale bylo okamžitě jasné, že toto tajemství rozmarného léta před čtyřmi roky musí zůstat zamčené na tisíc západů.

Žena ani syn se o tom nesmí dozvědět

Já i synova přítelkyně Daniela jsme naštěstí přistoupili na stejnou hru a předstírali, že se vidíme prvně v životě. Celé odpoledne jsem se přetvařoval, jako ještě nikdy v životě. Daniele jsem ze slušnosti vykal, choval jsem se k ní tak, jako bych o ní nic nevěděl. Syn ani moje žena se o našem půlročním románku nesmí dozvědět. Mě by to stálo manželství i vztah se synem. A to se v žádném případě nesmí stát.

Autor:


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články