Radim (55): Nechal jsem se zblbnout mladou přítelkyní. Obrala mě o peníze a mně zbyly jen dluhy

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
muz 40
muz 40

Ani jednou za život jsem nebyl ženatý. Měl jsem sice několik vztahů, z toho některé byly dlouhodobé, ale na veselku nikdy nedošlo. Ženy se v mém životě zkrátka tak nějak střídaly a mně v podstatě ani nevadilo, že jsem žádné z nich nenasadil na prst prstýnek. Rodina i blízcí si mě často dobírali, že zůstanu sám jako starý mládenec.

Na stará kolena jsem si našel mladou přítelkyni

Měl jsem za život několik žen a pokaždé byly mojí věkové kategorie. Ani jako mladého junáka mě mladší dívky nijak zvlášť nelákaly, zkrátka jsem vedle sebe chtěl rozumnou a vyspělou partnerku, která to měla v hlavě srovnané. Začínat si něco s mladšími a nevybouřenými ženami pro mě nemělo smysl. Právě proto jsem sám sebe překvapil, když jsem si na stará kolena našel o třicet let mladší přítelkyni. Dělily nás od sebe tři dekády, ale přesto nás cosi spojovalo. Byť jsem si to nedokázal vysvětlit, já se do té mladice jednoduše zamiloval až po uši.

Mluvila o společné budoucnosti

Často jsem se sám sebe ptal, co na mně tak mladá a atraktivní dívka vlastně vidí. Vždyť bych mohl být jejím otcem. Ani okolí našemu vztahu nevěřilo a ze strany rodiny jsem byl častokrát nabádán, abych si dal pozor. Nikdo naší lásce s Lenkou nevěřil, já tak společně s ní čelil tzv. celému světu. To nám ale nebránilo, abychom spolu plánovali budoucnost. Lenka často mluvila o tom, co spolu podnikneme, snila o rodinném domku, ve kterém bychom společně žili a třeba i měli děti. Věřil jsem jejím slovům natolik, že jsem se po půlroční známosti rozhodl vzít si hypotéku a ten vysněný rodinný domeček jí postavit.

Zdroj: 123RF.COM

Chtěla, abych dům přepsal na ni

Dům jsem nestavěl vlastníma rukama, najal jsem si firmu a nechal si postavit krásnou dvoupatrovou dřevostavbu. Dům i s vybavením mě vyšel na necelé tři miliony korun, k jejichž splácení jsem se upsal u banky. Lenka byla nadšená, bavilo ji vybírat zařízení a já ji nikterak neomezoval. Ona se mi odvděčila svou láskou, kterou mi projevovala, a já jí to věřil. Věřil jsem jí natolik, že jsem souhlasil, abych dům přepsal na ni. Říkala, že to tak bude jistější a pohodlnější. Slibovala, že spolu budeme do konce života a já zaslepen láskou dům, který jsem kompletně financoval sám, přepsal na její jméno. A to byla chyba.

Vyhodila mě z vlastního domu

Pár týdnů poté Lenka odhalila svou pravou tvář. Jakmile měla jistotu, že je dům její, sprostě mě z něho vyhodila. Vyhrožovala, že pokud ji budu obtěžovat, půjde na policii a obviní mě ze zneužívání. Nechala vyměnit zámky v celém domě, do kterého jsem se tak prakticky ze dne na den nemohl dostat. Neměl jsem střechu nad hlavou a musel jsem zůstat u bratra, který se mi vysmál.

Mladá holka mě úplně zblbla, omotala si mě okolo prstu a věšela mi bulíky na nos. Z naší údajně velké lásky mi zůstaly jen obrovské dluhy a oči pro pláč.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články