Radek: Přítelkyně napodobuje svůj oblíbený herní charakter. Nechci chodit s hrdinkou

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz smutek
Zdroj: 123RF.COM

Každý z nás má asi někdy období, že se platonicky tak trochu zamiluje do charakteru z filmu, seriálu či hry. Potom se ho snažíme napodobovat a přejímáme někdy i nevědomky jeho vlastnosti. Je to přirozené, když se to ale přežene a vy se začnete chovat jako někdo úplně jiný, je něco špatně.

Moje přítelkyně Petra hrála zhruba před rokem na PlayStationu příběhovou hru. Když jí dohrála, nemluvila o ničem jiném a přemlouvala mě, abych si s ní příběhem prošel znova. Že prý musím vidět, jak je hlavní hrdinka úžasná. Souhlasil jsem. Příběh hry i charaktery byly skutečně obdivuhodné a já jsem celkem chápal, že je Petra ze hry tak nadšená.

Inspirovala se a začala nosit úplně jiné oblečení

Chloe, hrdinka hry, byla dvacetiletá dívka, ze které přímo číšil punk. Tomu odpovídaly i potrhané džíny, tričko s lebkou, modré vlasy a vysoké černé boty. A to všechno se Petře líbilo natolik, že se začala oblékat velmi podobně. Nakupovala spíše černé oblečení, dokonce si objednala na internetu trička se stejnými motivy, jako měla Chloe ve hře.

Zdroj: 123RF.COM

Trochu jsem nesouhlasil, když přišel nápad obarvit si hlavu na modro, ale ona je svérázná a i bez mého souhlasu změnu provedla. Ve výsledku jsem byl rád, v modré vypadá opravdu sexy, když se k tomu přičte ten nový outfit.

Začal se měnit i její charakter

Petra začala poslouchat punkovou hudbu a věnovat se kreslení. Byl jsem opravdu rád, protože byla talentovaná, s tvorbou obrázků ale přestala již před delší dobou. Že se k tomu vrátila jen proto, že Chloe taky ráda kreslila, to mi vůbec nevadilo.
Bohužel se ale změnil i Petřin slovník. Začala v reálném životě používat hlášky ze hry, cpát do vět anglické výrazy, mluvit poměrně sprostě. Chovala se nepříjemně k některým lidem. Hlavní hrdinka hry byla totiž svérázná a nestyděla se říci svůj názor. To na ní bylo samozřejmě skvělé, ale nikdy bych se do takového člověka, který nadává lidem na ulici, nezamiloval.

Nemluví o ničem jiném

I když už je to rok po odehrání hry, Petřin styl se nezměnil. Černé oblečení, piercingy, dokonce se nechala tetovat. Modrá hlava už mi ve spojení s její mluvou tak sexy nepřijde. Změnila se k nepoznání a nemluví o ničem jiném, než o druhém dílu hry, který brzy vyjde. Prý už se nemůže dočkat toho, jak bude Chloe zase všechny urážet. A já se jen bojím, co si z charakterových vlastností hrdinky převezme tentokrát.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články