Radek (35): Sousedka se nám chtěla pomstít. Hodila nám za plot něco, co mou manželku pěkně vyděsilo

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
muz 252
muz 252

Sousedské vztahy mohou být poklidné, ale někdy také bouřlivé a plné hádek. Čtenář Radek se s manželkou přestěhoval do staršího domu, který se rozhodl zrekonstruovat, ale po dvou letech zjistil, že sousedí s bláznivou starší dámou. Zaslal do naší redakce e-mail, ve kterém popisuje hrůzy, jež jim sousedka naschvál provádí.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslala pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Chtěli s manželkou rodinný domek

„Moje žena pořád mluvila o tom, že by si přála zahradu, aby mohla pěstovat vlastní zeleninu,“ tvrdí. Radek jí takové přání chtěl splnit, ale neměl finance na to, aby postavil vlastní dům.

Hledal proto v okolních vesnicích starší dům, který by mohl jen zrekonstruovat. „Po krátkém hledání jsem skutečně našel, ale byl jsem tak nadšený, že mě ani nenapadlo si nejprve prohlédnout okolí a zeptat se na sousedy,“ tvrdí.

Začátky v novém bydlišti byly klidné

Radek o své sousedce vůbec nevěděl. Vedlejší dům byl v hrozném stavu. Na zahradě se válela spousta harampádí, v domě se nesvítilo a domníval se, že je jejich okolí opuštěné.

„Manželka začala se zvelebováním zahrady. Zasadila nové stromky a keře a vše ostatní dokonale posekala. Vypadalo to jako v parku,“ vypráví.

V tu ránu ale zasáhla sousedka

Když se Radkova manželka pustila do předělávání zahrady, poprvé poznala jejich sousedku. Vyběhla ven a zuřivě mávala holí.

„Manželka se nezmohla na slovo. Viděla tu starší dámu poprvé a hned z ní byla vyděšená.“

„Sousedka jí totiž nadávala za to, že padá listí i na její zahradu, a chtěla, ať všeho uklízení na zahradě okamžitě necháme.“

Radkova manželka si ale dál uklízela po svém

Radkova žena usoudila, že měla sousedka jen špatný den, a dál pokračovala ve zvelebování zahrady. Stříhala keříky, sekala trávu a zakládala záhony.

Příští den přišel šok

„Bylo víkendové ráno a žena plánovala, že bude opět dělat na zahradě. Když na ni vyšla, zakřičela tak, že jsem hned vyběhl z postele za ní,“ vypráví Radek.

Vyšel ven a zůstal stát jako opařený. „Moje žena vypadala, že se jí chce plakat, ale zároveň byla rozzlobená.“

„Na našem novém trávníku byla naházená hromada hnoje. Keříky byly polámané a záhony zaházené bordelem,“ vypráví. Bylo jasné, kdo je viníkem. Sousedka Radkově manželce vyhrožovala a hrozila, že podobnou věc udělá, pokud s úpravou zahrady neskončí.

Radek teď řeší, zdali kontaktovat policii, odstěhovat se, dokud je čas, nebo zkusit se sousedkou rozumně promluvit.

Autor: Tereza Hotovcová


Související články