Petr (54): Moje žena na mě má vysoké nároky. Nad tím, k čemu mě nutí, kroutí hlavou celé okolí

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zoufaly muz pod pantoflem
Zdroj: Shutterstock

Když se náš čtenář Petr oženil, těšilo ho, že manželce může snést modré z nebe. Postupem času se ale její požadavky stále zvyšovaly, čehož si začali všímat i jejich společní přátelé.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Podnikl jsem krok správným směrem

Petr byl tehdy po rozvodu se svojí první ženou už delší dobu bez přítelkyně. Nepřipadal si ale ještě tak starý, aby zůstal už navždy sám. Začal o sebe lépe pečovat a chodil více do společnosti.

„Už jsem dál nechtěl jen zahořkle sedět s kamarády u piva. Začal jsem přemýšlet jinak. Začal jsem si více a více uvědomovat, že na mě tam venku čeká ta pravá,“ uvedl.

Štěstí bylo tehdy na jeho straně. Jakmile se otevřel možnosti najít si novou partnerku, osud mu do života během chvíle přihrál Kláru.

Chtěl jsem pro ni udělat první poslední

„Dodnes si pamatuji ten večer, kdy jsem po několika měsících vztahu požádal Klárku o ruku. Okamžitě souhlasila a já jsem byl radostí bez sebe,“ svěřil se.

Petrovi zpočátku nepřipadalo nijak divné, že mu jeho nastávající dává různé úkoly v domácnosti, a každé její přání bez okolků splnil. Ostatně, to je sen každé ženy a on jí chtěl ukázat, že je pro ni ten pravý muž. Brzy se ale potvrdilo pořekadlo „Podej prst a chytne ti celou ruku“.

Po pár letech už nevím jak dál

„Jak šel čas, její chování ke mně se začalo rapidně měnit. Dříve jsem za splnění každého jejího přání dostal nějakou odměnu ve formě polibku nebo hezkého pohledu, který byl naplněný vděkem. Všechno tohle ale postupně ustalo, jen její požadavky na mě se pořád zvyšovaly.“

Petrovi už nezbýval čas na jeho koníčky, protože z práce musel rovnou domů. Cestou se ale musel pokaždé ještě zastavit na nákup, protože jeho žena v domácnosti nemá ráda davy lidí a proplétání se mezi nimi.

„Už nevím jak dál. Je toho na mě moc. Chci se jí zavděčit, ale pořád je všechno málo. Mám pocit, že už se jí nehodím ani na hnůj, i když dělám všechno, co chce. Kamarádi se mi smějí, že jsem podpantoflák, ale ona mi začala vyhrožovat, že se se mnou rozvede a zůstanu zase sám,“ sdělil smutně.

Petr je teď před rozhodnutím, zda se stále a donekonečna podřizovat požadavkům své ženy, nebo se jí postavit a začít žít svůj život jako samostatně myslící lidská bytost.

Autor: René Podhrázský


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články