Petr (52): Sousedé opakovaně rušili noční klid, zavolali jsme policii. Když jsme zjistili, co dělali, zastyděli jsme se

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 43
muz 43

Do bytu sousedícího s bytem pana Petra se nastěhoval mladý pár. Manželé byli zvyklí na svůj klid, proto se jim ani trochu nezamlouvalo, že mladá dvojice dělala pravidelně hluk.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Nejdříve se situaci rozhodli vyřešit mezi sebou a novým sousedům se pokusili domluvit. Když to nepomohlo, zavolali na ně policii.

Já i moje žena chceme v noci klidně spát

V tomhle panelovém domě žiji celý život. Bydlel jsem zde se svými rodiči, po nich jsem také byt zdědil. Po svatbě se sem nastěhovala moje žena a vychovali jsme zde naše tři děti.

Ačkoli ještě nepatříme do starého železa, po odstěhování našich ratolestí jsme si zvykli na určitý klid. V paneláku kolem nás žijí vesměs lidé našeho, nebo dokonce ještě vyššího věku.

Troufnu si tedy tvrdit vesměs za všechny obyvatele, že chceme mít večer klid a v noci chceme nerušeně spát. Co se ale nastěhovali noví sousedé, rázem bylo po klidu.

Manželka mě přemluvila, ať to s nimi zkusím vyřešit

Už během stěhování udělali docela dost rámusu. Rozhodli jsme se to přejít, přeci jen stěhování udělá docela hluk, proto jsme to neřešili a dali jsme jim dva týdny na zabydlení.

Bohužel, pokud šlo o hluk vycházející z jejich bytu, nezlepšilo se to ani měsíc poté, co se nastěhovali. Už jsem začal být nerudný.

Moje žena je klidná povaha, a proto mě přemluvila, abych to s nimi zkusil vyřešit po dobrém. Proto jsem za nimi zašel a požádal je, jestli by po večerech nemohli být trochu tišší.

Situace se nezlepšila. Pravidelně rušili noční klid

Týdny postupně plynuly a z bytu našich nových sousedů se pravidelně ozýval hlasitý hluk. Opakovaně rušili noční klid a moje snahy o domluvu nepomáhaly.

Docházela mi trpělivost. Stále tu však byla moje žena, která nechtěla konflikty, držela mě proto hodně na uzdě. Nebýt jí, dávno bych to řešil.

Když se situace opakovala už několikátý měsíc, rozhodl jsem se zasáhnout a na sousedy jsem zavolal policii. Už jsem toho měl dost.

Když jsme zjistili pravý důvod rušení nočního klidu, zastyděli jsme se

Policie přijela zjednat pořádek. V tu chvíli jsem ještě netušil, čeho budu za pár okamžiků svědkem. Když se přišlo na to, kvůli čemu mladý pár opakovaně v noci rušil klid, já i moje žena jsme se zastyděli.

Znáte to – když u paneláku zastavilo policejní auto s blikačkami, zvídaví sousedé se začali scházet, aby zjistili, co se děje. Důvodem pravidelného rušení nočního klidu byly orgie, které mladý pár ve svém bytě pořádal.

Já i moje žena jsme se museli zastydět – nejen před policisty, které jsme zavolali, ale také před ostatními obyvateli panelového domu, kteří nás dobře znali. Najednou jsme to byli my, kdo mladé dvojici překazil radovánky tohoto typu. Bylo mi stydno.

Na druhou stranu to alespoň mělo dobrý konec – je to čtrnáct dní, co se páreček oddávající se divokým radovánkám rozhodl odstěhovat, a my tak máme zase klid. I když možná jen do doby, než se nastěhuje zase někdo nový.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články