Petr (47): Manželka drží diety a nehubne. Přistihl jsem ji, jak si schovává jídlo v domě

od Nikola Jaroschová
Zdroj: 123RF.COM

Když jsem se s Hanou seznámil, nebyla sice nejštíhlejší, ale udržovala si hezkou plnoštíhlou postavu. Jenomže po svatbě a po dvou dětech přibrala a rozhodla se, že se sebou musí něco udělat. Souhlasil jsem. Samozřejmě bych ji neopustil kvůli tomu, jak vypadá, ale začal jsem mít strach i o její zdraví a rozhodl se jí v hubnutí podpořit.


Začali jsme platit drahé krabičkové diety a chodit společně do fitka. Oba máme náročnou práci, proto pro nás bylo těžké se každý večer ještě namáhat hodinu v posilovně. Věděl jsem ale, že bez mojí podpory to nezvládne, proto jsem se obětoval. Navíc jsem se alespoň cítil svěže a měl jsem dojem, že dělám také něco pro sebe.

Kila šla bohužel stále nahoru

Nedokázal jsem pochopit, že po prvním měsíci diety se na váze ukázalo o dvě kila větší číslo než před začátkem procesu. Podle statistik a informací od dietologa měla krabičková dieta zajistit, že moje manželka 4 kila shodí. Navíc s cvičením to mohlo být i o něco víc. Manželka vypadala zklamaně a mně jí bylo opravdu líto.

Zdroj: 123RF.COM

Proto jsem se rozhodl ji podporovat víc a víc. Vkládal jsem do ní naděje, neustále jí opakoval, že to společně zvládneme, a další tři měsíce s ní dodržoval tvrdý program. Abych jí navíc ukázal, že jsem v tom opravdu s ní, začal jsem dodržovat i její dietu, abych jí nedělal chutě svými nezdravými obědy.

Zhubla jenom pár kilo. Nedávno jsem přišel na to, proč

Zdroj: 123RF.COM

Kila šla sice mírně dolů, oproti předpokladu ale mnohem pomaleji. Za necelé čtyři měsíce se mojí ženě podařilo shodit jen pět kilo. I to je samozřejmě úspěch, jenomže já začal mít pocit, že by možná měla navštívit doktora a poradit se s ním ohledně svého zdravotního stavu. Než však na tuto debatu mezi námi došlo, zjistil jsem, proč je pro mou ženu tak obtížné shodit. Byla vlastně náhoda, že jsem měl všechny ponožky v prádle a rozhodl jsem se půjčit si její. Pod těmi jsem objevil papírky od čokolád a napůl rozjedenou bonboniéru.

Snažil jsem se jí říct něžně, že pokud přede mnou bude schovávat jídlo, rozhodně se jí zhubnout nepovede. Celé ty měsíce podváděla, bůh ví, co jedla v práci, když i doma se přede mnou pokusila toto zatajit. Ale tušil jsem, jak je pro ni situace náročná, a chtěl jsem ji podpořit. Jenže místo toho nakonec stejně došlo k hádce, při které prohlásila, že se na všechno může vykašlat.

Od té doby se ji už měsíc snažím přemluvit, aby se nevzdávala, že to společně zvládneme. V posilovně jsem byl už několikrát sám, krabičkovou dietu sice dodržuje, protože ji máme předplacenou, nechce ale slyšet ani slovo o tom, že bychom v ní pokračovali i do dalšího měsíce. Mám svoji ženu rád. Pokud se rozhodne se snahou skončit, neopustím ji proto. Je mi ale líto, že má tak malou sílu vůle.

Autor: Šárka Cvrkalová

Související články