Petr (46): Při návratu z hospody jsem ženě udělal něco strašného. Nejsem na to hrdý, ale nemohu to vzít zpátky

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz bryle
Zdroj: Shutterstock

Toho večera jsem se hrozně opil. Kamarádi v hospodě do mě vandrovali a jeden z nich tomu nasadil korunu, když začal vykládat, že měl poměr s mojí ženou. Domů jsem se vrátil pod obraz a udělal své ženě něco, na co nejsem hrdý.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Petr si vyrazil s kamarády na pivo, jak to měli ve zvyku už pěkných pár let. Jenže zábava se toho večera ubrala špatným směrem a měla následky, které si Petr ještě dnes hrozně vyčítá.

Tvrdil o mojí ženě, že s ní měl poměr

„Vyrazil jsem s kamarády do hospody, kde jsme poseděli a něco popili,“ popisuje Petr. „Všechno bylo v pohodě do okamžiku, kdy jeden z nich, už značně pod vlivem alkoholu, začal tvrdit nepěkné věci o mé manželce.“

Petr se od kamaráda dozvěděl, že před sedmnácti lety měl poměr s jeho ženou. V té době byl Petr zrovna pracovně mimo domov a kamarád ho přesvědčoval, že jeho žena byla chudinka moc sama.

„Měl jsem už něco vypito, ale odmítal jsem mu věřit,“ pokračuje. „Málem jsme se dokonce poprali, ale hospodský zasáhl a vyhodil nás. A dobře udělal,“ dodává.

Jeho slova mě vyburcovala. Co když to byla pravda?

Petr cestou domů přemýšlel, jestli kamarád mluvil pravdu. Co když se to vážně stalo a jeho manželka mu celé ty roky lhala?

„Když jsem přišel domů, všichni už spali,“ popisuje Petr. „Ve mně to ale hrozně vřelo, měl jsem šílený vztek, ačkoli jsem nevěděl, kde je pravda,“ přiznává.

Petra v předsíni zaskočila jeho žena, kterou příchod opilého manžela probudil. Když se ho naštvaně zeptala, jestli se musel tak ztřískat, nechtěně odpálila bombu, která v Petrovi dřímala.

Udělal jsem něco, na co nejsem pyšný, a lituji toho

„V té chvíli jsem se choval jako smyslů zbavený, vztek mě naprosto ovládl,“ svěřuje se. „Začal jsem na ženu křičet, že mi byla nevěrná, že je to lhářka, a přidal jsem ještě několik sprostých slov.“

Mezi výbuchem vzteku Petr udělal ještě něco, co už bohužel nelze vzít zpátky. Šel do obývacího pokoje, kde v krbových kamnech hořel oheň, a ze skříně do ohně naházel všechna rodinná alba.

„Nedošlo mi, co dělám. Měl jsem hrozný vztek,“ píše. „Slyšel jsem svoji ženu, jak na mě křičí, že jsem se zbláznil, poté brečela, když viděla, co dělám. Ale mně to bylo jedno.“

Nemohu to vzít zpátky

Po hrozivé scéně Petr vyčerpáním usnul. Když se ráno probudil, došlo mu, co udělal. Ale už bylo pozdě.

„S manželkou jsme si promluvili, byla na mě hrozně naštvaná a stále brečela, protože jsem spálil všechny fotky nás i našich dětí,“ zoufá si Petr.

Jeho žena přísahala, že mu nevěrná nebyla. O to více Petra tížilo černé svědomí, že dal na slova opilého kamaráda a zničil vzpomínky na roky, které spolu rodina prožila.

„Je mi to moc líto a nejsem na to hrdý,“ přiznává se. „Jednal jsem v afektu a také pod vlivem alkoholu. Své ženě jsem se už stokrát omluvil, ale to, co jsem provedl, bohužel nemůžu vzít zpátky.“

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články