Petr (44): Poručila si své oblíbené jídlo. Než jsem jí ho donesl na stůl, sbalila si věci a odešla

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Muz vecere
Zdroj: Shutterstock

Pozval jsem Lenku poprvé k sobě domů. Plánoval jsem uvařit něco dobrého, nalít skleničku vína a poté… No však to znáte. Všechno probíhalo podle plánu. Lenka přišla v dobré náladě a k večeři si poručila své oblíbené jídlo. Než jsem jí ho však stihl donést na stůl, sbalila si věci a odešla.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Petr a Lenka se scházeli teprve krátce, přesto byl Petr přesvědčený, že je to mezi nimi na dobré cestě. Nikam nespěchali, postupně se poznávali. Bylo jim spolu dobře a Petr si začal malovat společnou budoucnost. Ta ale skončila dříve, než vlastně stihla pořádně začít.

Pozval jsem ji k sobě domů a představoval si krásný večer

Petr se odhodlal pozvat Lenku poprvé k sobě domů. Scházeli se teprve pár týdnů a ještě mezi nimi k ničemu nedošlo. Právě tenhle večer se ale podle Petrových plánů měly prolomit ledy.

„Hodně jsem si do toho večera sliboval,“ netají se Petr. „Lenka s pozváním ke mně souhlasila, i jí muselo být jasné, co se bude odehrávat. Plánoval jsem si, že spolu prožijeme krásný večer a zakončíme ho v posteli,“ netají se.

Přišla v dobré náladě a poručila si své oblíbené jídlo

„Lenka přišla v domluvený čas. Vypadala krásně a božsky voněla,“ vzpomíná Petr. „Zeptal jsem se jí, co by si dala k večeři, a ona si poručila své oblíbené jídlo. V té chvíli jsem byl rád, že špagety carbonara umím připravit fantasticky,“ svěřuje se.

Petr se ukryl do kuchyně a Lenka mu nejdříve dělala společnost. Seděla u stolu a popíjela víno, které jí Petr během vaření hbitě doléval.

Zeptala se, jestli se může projít po bytě

Když se Lenka zeptala, jestli si může prohlédnout Petrův byt, neměl s tím problém. Petr byl příliš zabraný do vaření, aby mu došlo, že by v jeho bytě mohla Lenka najít něco, o čem ještě nemá ani tušení.

„Dál jsem se věnoval špagetám, chtěl jsem na Lenku udělat dojem,“ píše Petr. „Ona zatím procházela obývákem a ložnicí, kde jsem vyměnil povlečení a zapálil svíčky,“ popisuje, jak si dal záležet. „Už jsem měl skoro hotovo a chystal jsem se servírovat na stůl. To už jsem ale nestihl,“ dodává.

Než jsem stihl naservírovat jídlo, zmizela

Petr už dával jídlo na talíře, když zaslechl bouchnutí dveří. Šel se podívat a zjistil, že Lenka je pryč. Dohnat už ji nestihl. V prázdném bytě poté přemýšlel, co udělal špatně. Pohled mu přitom padl na poličku, na které byly fotografie. Fotografie jeho dětí a bývalé ženy.

„Plácl jsem se do čela, že jsem to takhle pokazil,“ přiznává Petr. „Lence jsem totiž ještě neřekl, že jsem rozvedený a mám dvě děti. Chtěl jsem, ale nebyla vhodná chvíle,“ zoufá si.

A jak to vypadá, už to Lence ani říci nestihl. Když se s ní totiž zkusil spojit, nebrala mu telefon a na zprávy neodpovídala. Petr si měl dát větší pozor.

Autor. Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články