Petr (42): Dětská chůvička nám prozradila zdrcující pravdu. Nemohl jsem uvěřit svým uším

od Adéla Vocetková
2 minuty čtení
muz tmavovlasy
Zdroj: Shutterstock

Petr a Alenou mají dvě krásné děti. Zatímco první syn se narodil poměrně brzy poté, co se začali snažit, mladší syn si dal na čas. Oba si ale rodičovství ve středním věku užívají a rozhodně jim prospívá. Pozorují však, že co se týče mladšího syna, jsou více úzkostliví než v případě toho staršího. Proto mu nad postýlku pořídili dětskou chůvičku, aby ho měli neustále pod kontrolou.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Delší věkový rozestup

„Nejdříve jsme si mysleli, že dvanáctiletý rozestup mezi dětmi je moc, ale nakonec je to docela fajn. Starší se postará o mladšího, nemusíme se bát nechat je chvíli o samotě, a navíc je starší syn soběstačný,“ vyjmenovává výhody Petr.

Také díky tomu, že bydlí s rodiči ženy, mají kdykoliv k dispozici hlídání. Proto není problém, když si touží někdy jen tak ve dvou vyjít a provětrat hlavu třeba u dobré večeře a vína.

„S tchyní docela vycházím, žena se snaží svoji matku tolerovat, ale syn se jí bojí, i když vlastně nechápeme proč,“ vysvětluje Petr.

Malý Péťa se babičce vyhýbá, jak to jen jde. Raději jde za dědou, s tím jsou nerozluční parťáci.

Tchyně a miminko

Matka Petrovy ženy je dětská sestra a ví, jak se o malé miminko postarat. Proto jim již zpočátku dávala občas trochu nevyžádané rady.

„Prý se mají malé děti pevně balit do zavinovačky, aby se nemohly hýbat,“ usmívá se Petr. „Je to stará škola, ale nechtěli jsme jí ublížit, tak jsme jí vždycky jen vysvětlili, že to tak dělat nechceme, a trvali na tom, aby to akceptovala,“ upřesňuje.

Dlouho se tchyně držela, až na jeden osudný večer, kdy Petrovi došla trpělivost. Chtěli si se ženou zajít do kina a tchyně společně se starším synem zůstali doma a hlídali miminko.

„Občas jsme koukli do telefonu na aplikaci od dětské chůvičky a vše bylo v pořádku,“ vzpomíná Petr. Když se ale vrátili a jejich starší syn se zdál být přepadlý, podívali se na záznam důkladněji.

Tchyně zavazovala miminko pevně do zavinovačky. To samozřejmě plakalo na celé kolo a vůbec se mu to nelíbilo. Starší syn se jí v tom snažil zabránit, ale ona ho ignorovala.

Prý to řekne mamince

„Musím ocenit odvahu staršího syna, který se tchyni v jejím konání snažil zabránit. Ta na něj ale nedala a tvrdila, že je to pro malého dobro,“ kroutí hlavou Petr.

Když starší chlapec prohlásil, že to řekne mamince, umlčela ho se slovy, že mu to stejně nikdo neuvěří. „Úplně mě to šokovalo, nemohl jsem uvěřit svým uším,“ konstatuje Petr. „Myslel jsem si, že tchyni můžeme věřit. “

„Kdybych mohl, okamžitě by šla z domu, ale bohužel bydlíme my u nich, takže je to těžké,“ vysvětluje Petr a dodává: „Až bude dost peněz, poohlédneme se po jiném bydlení, i když výhod s hlídáním se budeme jen těžko vzdávat,“ uvědomuje si.

Autor: Kamila Mertlová

Související články