Petr (39): Abychom dostali syna do školky, snížili jsme se k ohavné věci. Manželka se zhroutila

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz zoufalstvi
muz zoufalstvi

Zajistit pro dítě místo v místní školce nebylo nic jednoduchého. Manželka poctivě vyplnila žádost a dostavila se i k zápisu. Tam jí ale bylo řečeno, že zájem o mateřinku je obrovský a bude se muset mezi dětmi vybírat.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

My jsme ale počítali s tím, že nejmladší synek nastoupí od začátku školního roku do školky. Představa, že to možná nevyjde, zasahovala do našich plánů. A to se nám nehodilo.

Manželka se chtěla vrátit do práce

Moje žena strávila poslední tři roky na mateřské dovolené a už ji to doma nebavilo. Nikdy nebyla ten typ, který by si plnými doušky užíval mateřskou.

Nemohla se dočkat dne, kdy syn oslaví třetí narozeniny a bude moci nastoupit do školky. Blížil se nový školní rok a my plánovali, že syna přihlásíme.

Manželka udělala vše, co je potřeba, když chcete dítě přihlásit do mateřinky. Vyplnila žádost, dostavila se k zápisu. Vše vypadalo slibně. Až do okamžiku, kdy nám učitelka sdělila, že zájem o místo ve školce je enormní.

Začala panikařit a dávala mi to za vinu

I já byl rád, že se manželka vrátí do práce. I když bych to před ní nikdy neřekl nahlas, začínalo na ní být znát, že byla tři roky doma jen s dítětem.

Moji ženu ale vyděsila představa, že ačkoli syna přihlásila mezi prvními, možná se do školky nedostane. A dávala mi to za vinu.

Nezbývalo nám než čekat na rozhodnutí ředitelky mateřské školky. Žena byla nervózní a žádala po mně, abych to nějak vyřešil.

Snížili jsme se k něčemu ohavnému

Nevěděl jsem, jak zařídit, aby měl náš synek místo ve školce v novém školním roce jisté. Manželka na mě ale vyvíjela tlak, neuměla si představit, že z jejích plánů vrátit se do práce sejde.

Napadlo mě jedno řešení, které ale bylo proti našemu přesvědčení. Když jsem se o svůj plán podělil s manželkou, nebyla z toho nadšená. Nakonec ale usoudila, že jiná možnost není.

Snížili jsme se k něčemu ohavnému. Dohodli jsme se s manželkou, že zajde přímo za ředitelkou školky a přesvědčí ji, aby syna vzala. Měla za úkol jí napovídat, že jsme na tom finančně špatně a ona se prostě musí vrátit do práce.

Vyšlo to, ale manželka se zhroutila

Když přišel dopis ze školky, kde stálo, že náš synek získal místo a může v září nastoupit, ulevilo se mi. Náš plán opravdu vyšel, ačkoli to nebylo nic hezkého.

Sice se nám podařilo dosáhnout svého, ale manželka se zhroutila. Nikdy neuměla lhát a nyní musela nejen přesvědčivě zalhat, ale ještě se musela ponížit.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články