Pavel (58): Syn nám přiznal, čím se živí. V životě jsem se za něho tolik nestyděl

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz zamraceny
Zdroj: Shutterstock

Zíral jsem na něho s otevřenou pusou a vůbec nechápal, jestli to myslí vážně. Jeho výraz bohužel mluvil za vše a mně vzápětí došlo, že každé jeho slovo bude pravda. Ještě nikdy v životě jsem se za svého syna nemusel stydět. Až nyní.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Když se Jirka k rodičům ohlásil na návštěvu s tím, že jim chce říci něco důležitého, Pavel i jeho žena doufali, že se konečně dočkají vnoučete. To, co se manželé dozvěděli, jim však vyrazilo dech.

Odstěhoval se přes půl republiky

Pavel a jeho žena celý život žijí v menší vesnici na jihu Čech. Když se jejich jediný syn před několika lety rozhodl, že se odstěhuje do Prahy, rodiče z toho nebyli nadšení.

„Především moje žena to těžce nesla,“ svěřuje se Pavel. „Jirka byl náš jediný syn a představa, že bude bydlet ve velkoměstě přes půl republiky, se ani jednomu z nás nelíbila,“ netají se.

Každopádně Jirka si do ničeho nenechal mluvit a od rodičů se skutečně odstěhoval. Od toho okamžiku se s ním vídali jen zřídka, dělila je přeci jen větší vzdálenost.

Očekávali jsme dobré zprávy

„Před pár týdny syn volal, že by se rád stavil,“ pokračuje pisatel. „Moc jsme se na něho těšili. Co je ta korona všude, vídáme se málo,“ zoufá si.

Pavel se svěřil, že s manželkou od synovy návštěvy očekávali dobré zprávy. Sdělil jim totiž, že s nimi chce probrat něco důležitého.

„Hned nás napadlo, že si možná někoho našel,“ píše Pavel. „Nikdy se moc nesvěřoval se svým osobním životem, manželka dokonce mluvila o tom, že určitě čekají miminko.“

Zíral jsem na něho s pusou dokořán

Rodiče se na návštěvu syna moc těšili, především pak na zprávy, které s sebou přivážel a se kterými se chtěl podělit. „Seděli jsme po obědě v obýváku u kafíčka,“ dozvídáme se od Pavla. „Najednou syn začal vyprávět o tom, čím se živí, a já na něho zíral s pusou dokořán.“

Jirka se rodičům svěřil, že se už nějakou dobu společně s partou svých kamarádů živí dost netradičním způsobem – převlékají se za ženy a vystupují na travesti show. Něco takového rodiče nečekali.

Ještě nikdy jsem se za syna nemusel stydět

„Za celý život jsem se za svého syna nemusel stydět. Vždycky se dobře učil a nikdy nedělal problémy,“ píše. „Ale nyní jsem se styděl neskutečně. Vůbec jsem tomu nechtěl věřit!“

Pavel pravdu o svém synovi stále vstřebává, nemůže se smířit s tím, čím se jeho jediný syn živí a že se někde promenáduje převlečený za ženu.

„Dokonce nás pozval na jejich vystoupení, až nebude ta korona a všechno okolo,“ dodává Pavel. „Ale jestli si myslí, že se na něho půjdu podívat, tak je na omylu.“

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články