Pavel (47): Než jsem dovařil oběd, manželka si zabalila věci a odešla. Už jsem ji nikdy neviděl

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
muz 57
muz 57

S Evou jsem byl šťastný. Nikdy bych jí neublížil, nepodvedl ji, neudělal nic, co si nepřeje. Za celé tři roky našeho manželství jsme se ani jednou nepohádali. Zdálo se, že je všechno ideální. Přesto se ale jednoho dne sbalila a beze slova odešla. Později mi přišla jenom žádost o rozvod.

Snažil jsem se dlouho přijít na to, co se mezi námi stalo. Ale jelikož mi nebrala telefony a nemohl jsem dohledat její novou adresu, nedokázal jsem na to přijít. Jsem si ale zcela jistý, že z mojí strany se nic nezměnilo.

Vařil jsem oběd, když vyšla z ložnice se dvěma kufry

Zdroj: 123RF.COM

Jako každou sobotu jsem připravoval jídlo já. Měl jsem plné ruce práce. Proto, když vyšla ze dveří a táhla za sebou dva velké kufry, nijak jsem se nezajímal, kam s nimi jde. Poslední dobou jsme hodně věcí stěhovali dětem do dětského domova, myslel jsem, že vytřídila další nepotřebné oblečení a nese ho ke kontejneru.

Když se delší dobu navracela, šel jsem se po ní podívat. Jako by se po ní ale země slehla. Šok byl, když jsem zjistil, že v ložnici nenechala nic ze svých osobních věcí. Jako by se ode mě stěhovala. Přitom jsem s ní ale ještě o dvě hodiny dříve mluvil o seriálech a zdála se být naprosto v pohodě.

Nesetkali jsme se ani u rozvodového řízení

Zdroj: 123RF.COM

Volal jsem jí, psal jí na sociálních sítích, ptal se známých. Nikdo o ní od toho dne ale neslyšel. Myslel jsem, že u rozvodového řízení budeme mít možnost vše probrat. Tam za ni ale byl v jednání právník, který řekl pouze to, že Eva je dočasně v zahraničí a nemůže se proto účastnit.

Slovo zahraničí mě zabolelo. I když jsem tušil, že už je to nevratné, já nic neprovedl a Evu stále miluji. S tímto pojmem jsem ale pochopil, že je už příliš daleko a nikdy se mi nevrátí. Rád bych věděl, co jsem udělal špatně nebo proč mě opustila. Copak nemám právo na vysvětlení?

Myslím, že byla neveřná

Je to to jediné, co celou situaci vysvětluje. I když jsem byl nejspíš hlupák, že jsem si toho nevšiml, pokud odjela do zahraničí, určitě kvůli někomu, s kým chtěla být víc než se mnou. Proč se k problému ale nepostavila jako dospělá a neřekla mi, o co ve skutečnosti jde, to je mi dodnes záhadou, co mě bude po zbytek života trápit. Nejen, že mě opustila. Postavila mě i do situace, kdy opravdu nevím, co se stalo, začínám být paranoidní, bojím se dalšího vztahu. Zničila mi život. Smutné je, že ji i přesto stále miluji.

Pavel, Ostrava
Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články