Pavel (46): Dcera si domů přivedla mého kamaráda. Nejprve jsem netušil proč, pak přišel šok

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
miluji bratrovu zenu
miluji bratrovu zenu

Měl jsem si všimnout dřív, že se moje dcera se chová jinak. Vůbec nerozumím tomu, že jsem nepoznal tak velkou změnu v jejím životě. Možná to bude tím, že jsem ji po smrti její matky nechtěl zatěžovat a nechával jsem jí dostatek volnosti. Poslední, co bych chtěl, bylo, abychom spolu špatně vycházeli.

Martinu vychovávám sám už tři roky. Letos jí bylo osmnáct a je konečně dospělá. Už dříve jsem ji ale nechával, aby domů chodila, kdy chce, bavila se s kým chce, neomezoval jsem ji. A právě díky tomu jsme nikdy neválčili a společnými silami jsme smrt mojí ženy překonali.

Zamilovala se do mého kamaráda. Měl jsem to nejspíše poznat

Když před měsícem přišla ze školy a v závěsu za ní se objevil můj nejlepší kamarád Daniel, netušil jsem nejprve, kde se u nás berou spolu. Brzy vyšlo najevo, že Martina netušila, že budu doma. Měl jsem ten den nevolnosti a nešel jsem do práce. Je pravda, že jsem to mohl Martině napsat, ale ani mě nenapadlo, že by mojí nepřítomnosti chtěla zneužívat.

Dívali se na mě oba velmi provinile. Jako by čekali, že jim začnu nadávat. Požádal jsem je, aby se posadili a všechno mi vysvětlili. Dozvěděl jsem se, že už spolu asi tři měsíce chodí, ale báli se mi to prý sdělit.

Nedivil jsem se. Mám pochopení

Zdroj: 123RF.COM

Jejich obavám jsem rozuměl. Danielovi je čtyřicet. Mojí dceři čerstvě osmnáct. Málokterý otec by asi byl z podobného vztahu své dcery nadšený. Nicméně já a Martina máme vztah, který málokdo pochopí. Není to tak, že bych se o ni nestaral. Chci, aby na všechno přišla sama. Nechávám jí volnost.

Ačkoli jsem jasně naznačil, že jejich vztah je podle mého nevhodný, popřál jsem jim hodně štěstí. Daniela jsem požádal, aby se k mojí dceři choval hezky, protože pokud jí ublíží, bude to mít dopad i na naše přátelství. Martině jsem potom v soukromí ještě řekl, že Dan je hodný chlap, ale je třeba myslet na věkový rozdíl. Ujistila mě, že si je rizik vědoma.

Nevím, jak dlouho jim vztah vydrží. Mám strach z následků

Přál bych jim, aby vztah vyšel. Ale dobře vím, že dříve nebo později si jeden z nich uvědomí dvacet let rozdílu mezi nimi. Bojím se, že Daniel zlomí mojí dceři srdce, bojím se, že budu postaven mezi dva lidi, na kterých mi záleží. Bohužel s tím nemohu nic udělat.

Kdybych byl jako jiný otec, pravděpodobně bych Martině vztah zakázal. Ona by mi řekla, že je dospělá, pohádali bychom se a ona by si stejně dělala, co by chtěla. Proto ji raději zkusím podpořit a počkám, až ji život vše naučí sám. Snažím se být dobrým otcem a mohu jenom doufat, že to dělám správným způsobem.

Pavel, Plzěn

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články