Pavel (45): Vzdal jsem se kvůli ní všeho a nevyšlo to. Vymyslel jsem pomstu, která se vám bude líbit

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
muz seriozni
Zdroj: Shutterstock

„Občas milujeme nesprávné lidi, ale uvědomíme si to příliš pozdě. Až poté, co všechno ztratíme.“ Těmito slovy začíná příběh Pavla, který se zamiloval do ženy, které obětoval doslova všechno, co měl. Jí to ale stejně nebylo dost dobré.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

„Láska je někdy opravdu problematická. Žena, kterou jsem dva roky uháněl, přede mnou utíkala. Já jsem byl ale šíleně zamilovaný a byl jsem ochotný udělat pro ni cokoli. Abych jí to dokázal, změnil jsem práci a odstěhoval se s ní na druhý konec republiky,“ píše Pavel.

„Vzdal jsem se starých přátel, kolegů v zaměstnání i rodiny. Dokonce jsem jí slíbil, že nebudu vídat svého syna z prvního manželství. Jenom proto, abych mohl být s ní. A asi dva roky nám to vycházelo, než jsem zjistil, že mě jen využívá,“ pokračuje čtenář s příběhem.

Od všech mě odstřihla

Když se Pavel snažil Jitku přesvědčit, že pro ni bude dokonalý, ona mu řekla, že jediným způsobem je vzdát se starého života. Přestat se vídat s bývalou ženou a se synem, změnit práci. Bez řečí to pro ni udělal.

„Odstřihla mě od všech. Od rodiny, od mámy s tátou, od kamarádů. Myslel jsem, že díky tomu získám lásku na celý život. Pravda ale je, že jsem musel také změnit práci a začal jsem vydělávat o něco menší peníze,“ píše Pavel.

„Právě to se nakonec ukázalo být tím největším problémem. I když jsem se pro ni všeho vzdal, nedokázal jsem jí dát to, po čem toužila. Bohatství. Myslela si, že mám peníze snad na všechno na světě, to ale nebyla pravda.“

Nemohl jsem jí zaplatit dovolenou

Když se Jitka rozhodla, že chce letět na dovolenou, Pavel byl nadšený. Těšil se, že si užijí krásný měsíc u moře. Jenomže když zjistil, kolik její vysněný hotel s bazénem v Egyptě stojí, vysvětlil jí, že má sotva na polovinu.

„Šokovala mě tím, co mi pak řekla. Že prý bych jí měl peníze dát, aby letěla sama. Stejně nevypadám jako někdo, kdo by si užíval pobyt u moře. Zatímco ona si ode mě odpočine, já bych mohl vydělávat peníze na dovolenou na další rok,“ píše zklamaný čtenář.

V tu chvíli Pavel pochopil, že ho žena jen využívá. Oznámil jí, že jí peníze rozhodně nedá. Že se mu třeba podaří našetřit a za rok budou moci letět spolu. Jenže to ona slyšet nechtěla.

Řekla mi, že si najde jiného

Když Pavel Jitku odmítl s dovolenou, rozhodla se ho opustit. „Oznámila mi, že jsem k ničemu. Že si najde někoho, kdo jí dovolenou zaplatí a nebude remcat jako já. Nevěřil jsem svým uším.“

Pavel se po rozchodu pokoušel vrátit do rodného města. Spojit se s přáteli a s rodinou. Všichni ho ale odepsali tak, jako on před dvěma lety odepsal je. Došlo mu, že ho hamižná Jitka zničila.

Pomsta je sladká

„Skončil jsem sám. Byl jsem ze všeho unavený a netušil jsem, co mám dělat. Pak mě napadlo, že odpočinek by mi vlastně prospěl, a navíc bych tím své bývalé přítelkyni mohl trochu ublížit,“ píše čtenář.

„Peníze jsem na Egypt měl. Bylo to sice spontánní rozhodnutí, ale stálo za to. Odletěl jsem do Jitčina vysněného hotelu, k jejímu vysněnému bazénu, moři a památkám. A musím říct, že jsem se vrátil plný energie a síly do nového života,“ dodává.

V Egyptě nafotil Pavel spoustu fotek, které nasdílel na sociálních sítích. Podle svých slov si dovede živě představit, jak se Jitka tvářila, když je prohlížela. „Nevím, zda to byla víc dovolená, nebo pomsta. Musím ale uznat, že mi to psychicky i fyzicky opravdu pomohlo,“ píše čtenář závěrem.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články