Pavel (42): Dcera mě málem utrápila. Její respekt jsem si získal ubohým způsobem

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz seriozni
Zdroj: Shutterstock

Pavel se doma každý den chová jako vzorný otec a jeho žena si myslí, že ho dcera Denisa konečně začala uznávat. Jenomže skutečnost je jiná, čtenář má totiž se svojí třináctiletou holčičkou tajemnou dohodu.

„Je to strašné, před manželkou si hraju na skvělého otce, ale uvnitř se cítím prázdný a ta situace je mi velmi nepříjemná. V podstatě se za to, jakou dohodu s dcerou máme, stydím,“ přiznává se.

Neposlouchala a dělala všechno natruc. Netušil jsem, jak dál

Až do nějakých deseti let byla Deniska normální dívka, která občas protestovala, když jí rodiče něco zakázali, jinak ale poslechla na slovo a nebyly s ní problémy. Jenže potom přestala svého otce považovat za autoritu.

„Trvalo to dlouhou dobu, zkoušeli jsme dokonce i rodinné porady. Když jsme po dceři něco chtěli, musela jí to říci moje žena. Mě zkrátka neposlechla. A bylo jedno, jestli jsem jí navrhl, že půjdeme do kina, nebo do ZOO, kam by se normálně těšila. Jakmile to byl můj nápad, odmítala ho,“ popisuje čtenář.

Nikdo nepřišel na to, co náhlou změna u dívky způsobilo. K přátelům se chovala jako dřív, doma si uklízela, v podstatě nezlobila. Jenom dělala vše opačně, než po ní otec chtěl.

„Občas jsem dokonce řekl přesný opak své myšlenky jen proto, aby splnila to, co bylo potřeba. A opravdu to fungovalo. Netušil jsem, jak dál, a tak jsem si s ní jednoho dne o samotě promluvil a udělal s ní tajnou dohodu. Nejsem si ale jistý, zda to bylo dobře.“

Dávám jí kapesné a kupuji jí dárky. Moje žena o tom neví

Pavel se s Deniskou domluvil, že jí bude pravidelně dávat kapesné, pokud ho bude poslouchat a bude se k němu zase chovat jako dřív. Ona souhlasila a on si oddechl.

Jenže už po pár dnech věděl, že je to špatně. „Když po ní něco chci, udělá to, před mojí ženou se tváří nadšeně a všechno funguje. Já ale cítím, že je to jen kvůli tomu, aby dostala opět další den peníze,“ vysvětluje Pavel své pocity.

„Moje žena je navíc zásadně proti tomu, abychom dávali Denisce nějaké kapesné, protože vše, co potřebuje, má. Podle ní peníze navíc v tak nízkém věku nepotřebuje. Souhlasil jsem s tím a teď jsem to tajně porušuji.“

Pavel neví, zda by neměl své ženě říci pravdu a pokusit se znovu chodit do poradny. „Bojím se, že by to k ničemu nebylo. S Deniskou nějak vycházíme, i když to není dokonalé. Mám strach, že po prozrazení naší dohody by ke mně už nikdy důvěru nezískala.“

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články