Pavel (40): Dcera se mi svěřila, co pikantního vyváděly s kamarádkou. Nevěděl jsem, jak na to reagovat

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz usmivajici
Zdroj: Shutterstock

Na tenhle rozhovor s dcerou bude Pavel vzpomínat ještě hodně dlouho. Musel totiž vyslechnout vyprávění o pikantním odpoledni s dceřinou kamarádkou. Obě slečny Pavel dobře znal, jeho dcera Simona se s Pavlínou kamarádila už od základní školy.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Rozhovor s dcerou mu nebyl příjemný. Mluvila především ona a věci, které popisovala, se Pavlovi neposlouchaly zrovna dobře.

Vždycky jsme měli dobrý vztah

Hned v úvodu e-mailu se Pavel pochlubil, že s dcerou Simonou měli vždycky dobrý vztah. Rozuměli si a neměli před sebou problém mluvit prakticky o čemkoli.

„Byl jsem za to rád, jak to máme s dcerou nastavené,“ svěřuje se. „Když jsem třeba od kolegů nebo kamarádů poslouchal, že se svými dětmi nevychází, hádají se, nebo se spolu dokonce nebaví, o to více jsem si vážil toho, že já s dcerou nic takového řešit nemusím. Byli jsme prostě v pohodě,“ vysvětluje.

S důvěrou nebyl problém

„Když dcera začala přicházet do puberty, samozřejmě pokoušela naše hranice,“ pokračuje Pavel. „Se ženou jsme v mnoha ohledech hodně tolerantní. A jelikož jsme s důvěrou nikdy neměli problém, neměli jsme zároveň problém dceři ledasco dovolit,“ dozvídáme se.

Jednoho dne si dcera vyprosila, aby mohla jít na oslavu narozenin jednoho kamaráda. Měla se tam vydat společně s kamarádkou Pavlínou. Rodičům bylo jasné, že bez alkoholu se to neobejde, přesto ale dceru na oslavu pustili.

„Jasně jsme si stanovili pravidla, dcera s tím neměla problém a my jsme ji pustili. Věřili jsme jí,“ vypráví Pavel, který tehdy netušil, čeho bude o několik hodin později svědkem.

Začala vyprávět, co prováděly s kamarádkou

Toho večera se sedmnáctiletá dcera Simona vrátila trošku opilá. Pavel to na ní poznal, byla v dobré náladě a velmi upovídaná. Jelikož se ale vrátila v domluveném čase a v pořádku, nezlobil se. Neměl důvod.

„Dcera se usadila v kuchyni, poprosila manželku, jestli by jí neudělala něco k jídlu, a mezitím začala vyprávět, jaká byla oslava, kdo všechno tam byl, co zažila a podobně,“ pokračuje Pavel. „Pak se dostala k vyprávění, co dělala s kamarádkou Pavlínou,“ dodává.

Tehdy se téma hovoru stočilo tam, kde to Pavlovi přestalo být příjemné. S dcerou si sice dokázal povídat úplně o všem, řešili spolu dokonce i kluky, měli vážně otevřený vztah, jenže tahle historka mu dělala problém.

Nevěděl jsem, jak reagovat

„Dcera se svěřila, že na té akci pár lidí hrálo flašku. Kdo by to neznal, hned jsem si vzpomněl, jaké věci jsme při té hře vyváděli my, když jsme byli v jejím věku,“ svěřuje se Pavel.

Následně se on i jeho žena od dcery dozvěděli, že Pavlína dostala za úkol vybrat si někoho z přítomných a deset vteřin se s ním líbat. A Pavlína si vybrala právě Simonu.

„Vyprávěla to tak živě, měla z toho hroznou legraci,“ píše Pavel. „Nevěděl jsem, jak na to reagovat, manželka na tom byla podobně, tak jsme jen mlčeli. Když dcera dovyprávěla historku o vtipné líbačce s kamarádkou před dalšími přáteli, vzala si jídlo a zmizela v pokoji,“ dodává. „Nevím proč, ale z nějakého důvodu mi to vadilo,“ přiznává v závěru.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články