Pavel (37): Přítelkyně přede mnou tají závažnou věc. Zatím jsem ji nekonfrontoval

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Muz nastvany na pritelkyn
Zdroj: Shutterstock

Když se Pavel rozešel se svou manželkou a našel si přítelkyni, připadal si, jako by se po letech věznění dostal konečně na svobodu. Jeho manželka ho nejen nudila, ale nemohl se na ni už ani podívat. Přesto musela první krok udělat ona.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Konečně rozvod

„Rozvod bylo přesně to, co naše nešťastné manželství potřebovalo,“ vzpomíná Pavel. „Nerozuměli jsme si prakticky v ničem. Žili jsme vedle sebe jako dva cizí lidi, kteří zplodili dceru. Ona byla jediné, co nás dva spojovalo,“ vysvětluje.

Brali se velice mladí, ani jednomu z nich nebylo ještě dvacet let a pořádně se neznali. Žena byla ale těhotná a zkrátka se slušelo se přihlásit ke svému dítěti.

Zpočátku jejich dny naplnila starost o dítě. Malou Pavlínku měli rádi. Jak rostla, docházelo jim oběma, že si spolu zkrátka nerozumí.

Zůstali přáteli

„Ještě několik měsíců po rozvodu jsme bydleli ve společném bytě,“ pokračuje ve vyprávění Pavel. „Necítili jsme vůči sobě zášť, prostě nám to nevyšlo a nechtěli jsme to dramatizovat. Jakmile se Petra odstěhovala, vzal jsem si do bytu konečně svoji přítelkyni,“ vzpomíná Pavel.

S Martinou začal chodit ještě v průběhu manželství s Petrou. Nijak se tím netajil. Proč také, i Petra měla milence.

„Oba jsme věděli, že ten druhý někoho má,“ říká Pavel. „A oba jsme to u toho druhého akceptovali,“ dodává.

S přítelkyní to bylo jiné

„S Martinou jsme si rozuměli od první chvíle,“ líčí Pavel. „Bylo to, jako bychom se pro sebe narodili. To jsem s Petrou nepoznal,“ dodává.

Přesto však bylo Pavlovi jasné, že mu Martina něco ze své minulosti tají. Zpočátku to neřešil, nechával jí prostor. Později mu to ale vrtalo hlavou a chtěl zjistit, co to je.

„Věděl jsem, že přede mnou něco skrývá. Kdybych ale tehdy tušil, co to je, nikdy bych po tom nepátral. Některé věci je lepší nevědět,“ kroutí hlavou Pavel.

Martina měla kamarádku, se kterou vyrůstala od školky a která o ní věděla všechno. „Šel jsem za ní, ale nic mi neřekla,“ konstatuje Pavel. Pravdu se dozvěděl až od manžela její kamarádky.

„Martina prý měla divoké dospívání a sháněla si peníze, kde se dalo. Jeden čas ji někdo z našeho města viděl v baru za hranicemi, jak se svléká na pódiu. Nikdy bych to do ní neřekl,“ kroutí hlavou.

Přesto ale Pavel chápe, že se to stát mohlo. Mladá holka, která vyrůstala jen s otcem, to rozhodně neměla lehké a potřebovala peníze. Zároveň chtěla studovat, takže nebyl čas běhat po brigádách.

„Svlékání na veřejnosti zřejmě viděla jako jedinou možnost, jak si vydělat peníze na studium. Musela to mít těžké,“ dodává.
Pavel novou přítelkyni s nepříjemnou informací nekonfrontoval. Nechal si to pro sebe stejně jako ona. Jen ona netuší, že on ví.

Autor: Kamila Mertlová

Související články