Pavel (36): Manželka mi dovolila nevěru. Byl to její nápad, ale nejhorší jsem byl u rodiny já

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
muz 15
muz 15

Jsem asi jako každý jiný chlap. Jsou zkrátka věci, které k životu svým způsobem potřebuji a jsem si jistý, že ani zdaleka nejsem jediný. Jenže když na vás manželka začne v určitém ohledu kašlat a několik měsíců vás zanedbává, dá se očekávat, že se ozvete. Ani já jsem nemlčel a rozhodl jsem se, že si na téma našeho intimního života s manželkou popovídám.

Miláčku, něco je s námi špatně…

Šel jsem na to velmi opatrně. Jsem tolerantní muž, ale více než pět měsíců bez jakéhokoli náznaku intimního sblížení? To už bylo i na mě moc. Přesto jsem manželku nechtěl rozzlobit a pečlivě jsem volil slova, která by jí neublížila. Svěřil jsem se jí jednou večer, když jsme sledovali pořad v televizi, že mě mrzí, jak to mezi námi je. Narovinu jsem jí řekl, že mi intimní život chybí a že je něco mezi námi špatně, když jsme spolu už tolik týdnů vůbec nespali. Dívala se na mě poraženě, v očích měla smutek. Nakonec přiznala, že na nějaké radovánky za dveřmi ložnice nemá vůbec náladu a že si sama nedokáže vysvětlit, proč tomu tak je.

Zdroj: 123RF.COM

Slíbila, že půjde k doktorovi

Intimní život je bezesporu jedním ze základních pilířů každého vztahu. Manželka mi slíbila, že situaci bude řešit. Zašla za doktorem, u kterého se nechala vyšetřit, a já jsem si jí za tento přístup velmi vážil.  Doktor našel příčinu: velmi nízká hladina hormonů. Nabídl manželce řešení, měla by dostávat hormony umělou cestou, jenže to přinášelo určitá rizika, jako například náladovost nebo výkyvy hmotnosti. A to moje žena odmítla.

Přišla se svým vlastním řešením

Situace v našem intimním životě se nikterak nelepšila. Bylo vidět, že to mou ženu trápí, nechtěla mě zanedbávat a já zase nechtěl, aby se do toho nutila. Manželka tedy přišla se svým vlastním řešením problému, dovolila mi nevěru. Říkala, že si uvědomuje, jak je zrovna toto pro muže důležité a že by o mě nerada přišla jen proto, že ona zkrátka nemá chuť.

Dlouho jsem váhal, zpočátku se mi to zdálo jako šílený nápad. Měl jsem podvést svou ženu jen proto, že se mnou už více než půl roku nespala?  Nakonec to byla ona, kdo mě k tomu přesvědčil. A tak se stalo, že jsem se miloval s jinou ženou.

Rodina mě odsoudila

Situace se potom mezi námi trochu zlepšila. Sice manželka stále neměla chuť na jakékoli sbližování, ale po psychické stránce se to mezi námi uklidnilo. Věřil jsem, že nakonec dokážeme najít nějaké rozumné řešení. To byl náš problém, bylo to jen mezi námi.

Jenže to by se žena nesměla svěřit své sestře, která to samozřejmě ještě zatepla předala jejich rodičům. Během chvíle to věděla celá rodina, která na mě koukala jako na úchyla a nevěrníka. Tvrdili o mně, že se nedokážu ovládat. Manželčina matka mi dokonce řekla, že je smutné, že jsem její dceru podvedl jen kvůli potěšení. Byl to nápad mé ženy, která mě k tomu sama přemlouvala, ale nakonec jsem to já, kdo je v rodině za černou ovci.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články