Pavel (34): Přítelkyně přede mnou tajila zásadní věc. Tohle by vás šokovalo také

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz usmiva se
Zdroj: Shutterstock

Když se Pavel dozvěděl, že jeho přítelkyně čeká miminko, neměl z toho příliš velkou radost. Sám měl ve své péči dva syny a přítelkyně Sabina si z bývalého manželství přivedla dceru. Zpráva o čtvrtém dítěti v Pavlovi vyvolala rozporuplné pocity.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Uvědomoval si, že by měl mít radost, ale nedokázal to. Těhotenství přišlo v době, kdy Sabina přišla o práci a ani Pavel neměl své místo jisté. Finanční situace ho velmi tížila.

Špatné načasování

Nemám nic proti dětem, vždyť sám mám dva syny, a když jsem se dal dohromady se Sabinou, bez problému jsem přijal i její dceru.

Jenže těhotenství bohužel přišlo v nevhodný okamžik. Sabina přišla o práci – fabrika, ve které pracovala, neustála první vlnu koronaviru a zkrachovala.

Ani já neměl práci jistou. Sice se o výpovědi ještě nemluvilo, ale šuškanda po práci mi nedávala spát. Ani my jsme na tom nebyli nejlépe.

Měl jsem obavy

Sabina očividně miminko chtěla. Byla těhotná teprve krátce, ale snad to ty ženské takhle mají nebo co, hned se k tomu plodu, který nosila pod srdcem, upnula.

Když viděla moji reakci, která nebyla zrovna pozitivní, byla z toho očividně špatná. Přesto mě přemlouvala, abychom si dítě nechali.

Bál jsem se, jak to finančně zvládneme. Z jednoho platu jsem nyní živil celou rodinu. Těhotná přítelkyně by pracovala jen chvíli. Ustáli bychom to?

Neřekla mi celou pravdu

Nakonec jsem souhlasil, že si miminko necháme. Viděl jsem, že na tom Sabině záleží, a neměl jsem to srdce jí říci ne.

Přišel den první kontroly, na které měl lékař potvrdit, zda je všechno v pořádku. Sabina se z kontroly vrátila taková všelijaká.

Když mi řekla, že je všechno v pohodě a že skutečně čeká miminko, měl jsem pocit, že z toho snad ani nemá radost. V ten moment jsem netušil, že mi lže.

Pravdu mi řekla, až bylo pozdě

Týdny plynuly a na přítelkyni už začalo být znát rostoucí bříško. O tom, že čekáme potomka, jsme před naší rodinou mlčeli až do konce třetího měsíce.

Teprve tehdy mi přítelkyně řekla celou pravdu. Miminko totiž nečekala pouze jedno, ale rovnou dvě. Když viděla, jak nad dítětem váhám, bála se mi to říci.

Měl jsem strach, jak uživím jedno dítě, natož dvě. Zjištění pravdy mi vyrazilo dech. S jedním dítětem jsem se smířil, ale dvě?

Nejdříve jsem se hrozně zlobil, Sabina mě tím opravdu naštvala. Ale cožpak se můžete zlobit na těhotnou ženu, která nosí vaše děti? Vztek mě přešel. Ano, mám obavy, jak to zvládneme, ale hroutit se z toho budu až v okamžiku, kdy to bude zapotřebí.

Autor: Natálie Kabourková


Související články