Patrika (29) odmítla dívka kvůli jeho váze. Teď se usilovně snaží shodit kila

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
it
it

Patrika váha netrápila do chvíle, než se snažil zapůsobit na děvče, do kterého byl zamilovaný. Když došlo na oslovení, dívka Patrika odmítla a dala mu jasně najevo, že je problém v jeho obezitě. Jak popisuje v e-mailu, situace se ho nejprve dotkla, ale poté na sobě začal pracovat a snažil se shodit přebytečná kila. V posilovně je teď několikrát týdně a věří, že bude moci svůj pokus o pozvání na rande zopakovat a tentokrát úspěšně.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře z Plzně, který nám jej zaslala pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Tlustý byl celé dětství, ale v pubertě se jeho stav ještě zhoršil

Když se Patrik dostal na střední školu, nenašel si moc nových kamarádů. Svůj čas trávil hlavně doma u počítače a neustále měl chuť na sladké. Už na základní škole to nebyl žádný drobeček a v pubertě nabral ještě spoustu kil navíc. „Styděl jsem se jít do posilovny, aby na mě ostatní nekoukali,“ vypráví.

Dokonce si napsal omluvenku na tělocvik, aby si neudělal ostudu ve škole před svými spolužáky. Kila neustále narůstala, až si Patrik všiml, že je obézní a jeho váha se dotýká i jeho zdraví.

Zamiloval se, ale dívka jeho pozvání na rande odmítla

„Na internetu jsem se seznámil s Rozárkou. Nevěděla, kdo jsem, a dlouho jsme si psali. Vypadalo to, že si rozumíme, tak jsem si s ní domluvil schůzku,“ tvrdí. Když ale Rozárka dorazila na místo setkání, musela se Patrikovi omluvit a odejít. Na rovinu mu řekla, že čekala někoho jiného a zarazila ji jeho nadměrná váha. Ona sama byla drobná. Neuměla si představit, že by randila s tak těžkým a mohutným chlapcem. „Bylo mi trapně, a ještě k tomu mi zlomila srdce,“ popisuje. „Ještě ke všemu to řekla před lidmi, a to se mě opravdu dotklo,“ dodává.

Přemýšlel, jak shodit kila a dostat se do formy

Patrikovi dělal problém i jednoduchý pohyb. Chtěl začít běhat, ale uběhl sotva pár metrů a výrazně se zadýchával. Před očima se mu dělaly mžitky a nevěděl jak na to. Nepomáhaly ani domácí cviky, takže se přeci jen nakonec rozhodl pro spoustu let odmítanou posilovnu. Aby se nemusel stydět, objednal si několik lekcí s trenérem, který mu vysvětlil co a jak. Z té zkušenosti byl nadšený.

V posilovně si za krátký čas zvykl

Když viděl všude kolem svalnatá a zpocená těla, začínal mít trochu strach. S trenérem se mu ale podařilo posunout se dál. „Kromě cvičení jsem zavedl také nový jídelníček a z výsledků jsem nadšený,“ tvrdí. Patrik se z obezity dostal, ale ještě pořád není na své vysněné váze.

Jeho motivací je stále Rozárka. Už jí odpustil a věří, že až dosáhne ideální váhy, jeho schůzka s ní už vyjde. Moc mu na ní záleží a udělá pro ni cokoli. „Jestli byla problémem jen moje obezita, bude teď konečně všechno v pořádku a ona pochopí, kolik jsem toho pro nás udělal,“ doufá.

Autorka: Tereza Hotovcová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články