Patrik (42): Každý mi říkal: Zdědil jsi miliony, je z tebe boháč. Kdyby věděli pravdu, ztuhl by jim úsměv

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Muz bohac
Zdroj: Shutterstock

Moje rodina patřila v našem městě odjakživa k elitě. Už dříve, když jsem ještě ani zdaleka nebyl na světě, znamenalo jméno mojí rodiny něco extra. Patřili jsme k pomyslné špičce a mohl za to už můj praprapradědeček. Historie naší rodiny sahá daleko. Ve městě každý věděl, co je naše rodina zač.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Kromě toho, že naše jméno něco znamenalo, byli jsme také spojováni s nemalým obnosem peněz. Pravdou bylo, že moje rodina skutečně svého času vlastnila nemalý majetek a finanční situace byla více než dobrá.

Vždycky se o nás mluvilo jako o zbohatlících

Co si pamatuji, vždycky se na nás pohlíželo jako na vyšší vrstvu. Jako dítě jsem to moc nevnímal, během dospívání už jsem zaznamenal, že se mě někteří straní, a dokonce o mně prohlašují, že jsem z rodiny snobů.

Snažil jsem se to neřešit. Tahle pověst k naší rodině patřila odnepaměti a nebylo v mých silách na tom něco změnit. Později jsem přišel na to, že jméno s historií a dobrou pověstí naopak může život v něčem ulehčit.

Nesmělo se o tom mluvit

Situace se během let hodně změnila. Bohatství, kterým moje rodina roky disponovala, začalo mizet. Rodinnému podnikání už se nevedlo tak dobře, jako tomu bývalo dříve.

Vědělo se, že jméno naší rodiny jde postupně ke dnu, ale nikde se o tom nesmělo mluvit. Táta vždycky prohlašoval, že kdyby se toho dožil nebožtík praděda, musel by se teď obracet v hrobě.

Kdyby znali pravdu…

Před nedávnem zemřel můj tatínek. Podlehl svému zdravotnímu stavu, který se za poslední roky zhoršoval. Tehdy se začala šířit zpráva o tom, že jsem zdědil rodinné miliony.

Každý mi říkal, že jsem se dočkal a je ze mě boháč. Mělo se za to, že jsem po otci zdědil miliony, které se dědily z generace na generaci.

Jen kdyby znali pravdu… Moje rodina už dávno žádné miliony nemá. Ono bohatství, které nám kdysi tolik záviděli, je fuč. Místo toho jsou jen dluhy.

Rodinné tajemství

Už přesně nevím, jak se to stalo. Problémy se na sebe musely kupit delší dobu, můj táta mi o ničem neřekl. Až po jeho smrti začaly na povrch vyplouvat hodně nepříjemné zprávy.

Dříve bylo rodinným tajemstvím, kolik peněz máme a kolik vlastníme majetku. Dneska je rodinným tajemstvím pro změnu to, že žádné peníze nemáme. Jen dluhy na krku.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články