Otec se o Tadeáše (18) celé dětství nezajímal. Teď mu poslal peníze a chce se pravidelně stýkat

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz mlady 1
muz mlady 1

Tadeáš vyrůstal od dětství jen se svou matkou. Otce neznal a z vyprávění své rodiny věděl, že jeho matku opustil hned, jakmile se o těhotenství dozvěděl. V dopise pro redakci popisuje, jak ho otec kontaktoval v době, kdy se stal plnoletým, a on se teď snaží s celou situací vyrovnat.

Když byl Tadeáš dítě, chyběl mu mužský vzor

„Mrzelo mě, když spolužáci chodili s tátou na lyže, brusle nebo na kolo a já jsem musel sedět doma s mámou,“ stěžuje si Tadeáš. I když se matka ze všech sil snažila plně fungovat a nahrazovat otce v domácnosti, nešlo to. „Přišel jsem do puberty a chtěl jsem o svých problémech mluvit s chlapem.

Máma se všeho bála a měla na věci jiný názor,“ tvrdí. Tadeáš o svém otci odmalička slyšel jen z vyprávění. Chtěl ho kontaktovat a zeptat se ho, proč se o něj nezajímá, ale nevěděl jak.

Otec si na syna celé jeho dětství nevzpomněl

Čas plynul a Tadeáš dosáhl plnoletosti. Pár dní poté ho čekalo překvapení. Když se vracel ze školy domů, plánoval, jak stráví odpoledne s kamarády. „Chtěl jsem domů jen hodit tašku a jít rovnou ven. Doma mě ale čekal táta,“ popisuje. V první chvíli se Tadeáš lekl, protože ho neznal a myslel si, že si máma našla nového nápadníka. Až po delší konverzaci si vše uvědomil a došlo mu, že před ním sedí jeho vlastní otec.

Snažil se Tadeášovi vysvětlit, proč ho celé dětství nekontaktoval

„Nechtěl jsem se s ním bavit. Najednou jsem cítil vztek a přišlo mi, že se schválně ozval až ve chvíli, kdy po něm nemohu nic chtít. Už jsem dospělý, umím se postarat sám a on má najednou starost,“ líčí. Otec se mu snažil vysvětlit, že byl poslední léta zaneprázdněný podnikem a nemohl si dovolit, aby ho něco rozrušovalo. Nakonec musel odejít, protože s ním Tadeáš odmítal mluvit. Ani potom však svou snahu nevzdal.

Poslal mu peníze a doufal, že mu syn odpustí

Tadeáš se zlobil, ale považoval celou situaci za vyřízenou. O to víc ho překvapilo, když mu na účet dorazila vysoká finanční částka od otce, kterou nejspíš považoval za omluvu a kompenzaci za ta léta, kdy se nechoval jako otec. „Hrozně mě to rozčílilo a peníze jsem okamžitě poslal zpět.

Od té doby mě otec pořád uhání. Chce, abych peníze přijal a koupil si za ně byt nebo auto,“ tvrdí. Tadeáš drží při své matce a nechce o otcových penězích nic slyšet. Žádný dárek mu totiž nedokáže vynahradit to, že otce celý život nezajímal.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Autorka: Tereza Hotovcová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články