Monika (55): Manžel využívá naši vnučku k nekalému jednání. Zvedá se mi z něj žaludek

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena vnucka
Zdroj: Shutterstock

Před čtyřmi lety se ze mě konečně stala babička. Nemohla jsem se dočkat, až mi naše jediná dcera porodí první vytoužené vnoučátko. Vnučka Terezka je v mých očích tou nejrozkošnější holčičkou na světě. Od jejího narození jsem se snažila strávit s ní každou volnou chvíli, zrovna tak i můj manžel.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Díky tomu, že s námi vnučka trávila opravdu hodně času, nemá dcera problém nám ji kdykoliv půjčit na hlídání. Naopak je ráda, když nám může Terezku dát a vyřídit si, co zrovna potřebuje.

Dříve jsme všechno podnikali společně

Kdykoli jsme měli Terezku na hlídání, vymýšleli jsme pro ni s manželem zajímavý program. Určitě jsme nechtěli, aby se u nás ta zvídavá holčička nudila.

Všechno jsme podnikali společně. Chodili jsme do zoo, jezdili na výlety, procházeli se po městě, brali vnučku na hřiště. Dříve bylo samozřejmostí, že jsme byli spolu všichni tři.

Stále více času s ní chtěl trávit sám

Už přesně nevím, kdy to začalo. Možná někdy na jaře, když se počasí konečně umoudřilo, a my tak mohli trávit mnohem více času venku. Co čert nechtěl, zrovna v té době jsem toho měla v práci nad hlavu.

Stávalo se proto, že manžel trávil čas s naší vnučkou sám. Dcera mu vnučku nechala na hlídání, zatímco já bohužel musela trávit hodně času v práci. Ti dva se naučili trávit čas beze mě a vypadalo to, že jim to nevadí.

Vnučka byla šťastná, že může být s milujícím dědečkem, který by pro ni udělal první poslední. Já byla ráda, že mají ti dva mezi sebou tak krásný vztah, ačkoli mě samozřejmě mrzelo, že nemůžu tolik času s vnučkou trávit i já.

Ani ve snu by mě nenapadlo, k čemu začal vnučku využívat

Manžel i nadále aktivně bral Terezku do ZOO, chodili spolu na zmrzlinu, hráli si v parku nebo se jen tak procházeli. Ani ve snu by mě nenapadlo hledat zatím cokoli nekalého. Měla jsem prostě za to, že se dědeček snaží udělat na vnučku dojem a zabavit ji.

Až jednoho dne mi známá, kterou jsem náhodně potkala na ulici, otevřela oči. A rozhodně to nebylo příjemné prozření. Vyprávěla mi totiž o tom, jak onehdy viděla mého manžela balit nějakou cizí ženskou právě pomocí vnučky. A prý to nebylo poprvé, co si něčeho takového všimla, ve městě je totiž potkávala docela často.

Nechtělo se mi tomu věřit. Škodolibá známá se pustila do vyprávění detailů, vysvětlovala mi, že manžel využívá rozkošnou vnučku k tomu, aby přilákal pozornost žen. A prý se mu to daří, protože ženský na chlapy s malými dětmi prostě letí. Už jen z té představy se mi udělalo zle.

Všechno popřel, ale já mu nevěřím

Nějakou dobu jsem si informaci nechávala pro sebe. Zčásti také proto, že se mi tomu pořád nechtělo uvěřit. Pak mi to ale nedalo a manžela jsem se zeptala, jestli je to pravda. Ten ale samozřejmě všechno popřel, prý je to naprostý nesmysl.

Něco mi ale říkalo, abych mu nevěřila. Asi jsem dobře věděla proč, protože osud tomu nahrál tak, že jsem podobné situace byla o několik dní později svědkem na vlastní oči. Manžel skutečně přilákal pozornost jen díky tomu, že nesl v náručí malou holčičku. Dal se do řeči s nějakou cizí ženou, která na něm mohla oči nechat, a on s ní viditelně flirtoval.

Z jeho chování je mi zle. Jsem zklamaná, že má vůbec potřebu flirtovat s cizími ženami. Nejvíce je mi špatně z toho, že k tomu využívá naši vnučku.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články