Miroslav (46): Pozvali jsme nové sousedy na večeři. Kvůli jejich temné minulosti už nepouštíme děti ani na dvorek

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
muz 329
muz 329

Z přátelského pozvání na večeři se stala noční můra, kterou Miroslav a jeho žena nyní prožívají. Když se do domu vedle nich přistěhoval manželský pár, chtěli je v sousedství otevřeně přivítat. Nyní litují, že to udělali.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslala pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Byli zde noví a my je chtěli uvítat. Počkali jsme pár týdnů a poté je s manželkou pozvali na večeři. Během té jsme se ale dozvěděli něco šokujícího.

S manželkou rádi poznáváme nové lidi

Já i moje žena jsme oba dva otevření a naklonění seznamování se s novými lidmi. Nikdy nám to nedělalo problém. S každým dokážeme najít společnou řeč.Když se do prázdného domu hned vedle toho našeho nastěhoval nový manželský pár, oběma nám bylo jasné, že v sousedství budeme první, kteří se s nimi dají do řeči.

Pozvali jsme je na večeři. Chtěli jsme je blíže poznat

S manželkou dobře víme, jaké to je stěhovat se z místa na místo. Proto jsme nováčkům dali několik týdnů, aby se pořádně zabydleli. Teprve tehdy jsme za nimi společně zašli a navrhli jim seznamovací večeři u nás doma.

Na první pohled působili velmi sympaticky. Byli o něco málo mladší než já a moje žena, ale věkový rozdíl nehrál roli. S pozváním souhlasili.

Nenapadlo by mě, co se během jednoho večera dozvím

Večeře probíhala v přátelském duchu. Manželka uvařila skvělé jídlo, po kterém se nám dělaly boule za ušima. Bavili jsme se o všem možném a na rozproudění si dopřávali i nějaký ten alkohol.

Sousedé neodešli ani po večeři. Moje žena zahnala děti do postele a já mezitím naše hosty zabavil historkami ze zaměstnání. Když se žena vrátila, opět jsme se pustili do debaty. Vzájemně jsme se poznávali a všechno se zdálo být skvělé.

Až do okamžiku, kdy v pokročilé večerní hodině sousedé na sebe přiznali něco, co nám se ženou vyrazilo dech.

Oba dva byli ve vězení. A k tomu všemu za takové zvěrstvo!

Alkohol udělal své a všem nám tak nějak rozvával jazyk. Dobře jsme se bavili. Do okamžiku, kdy ze souseda vypadlo, že byl ve vězení. Tehdy jsem zpozorněl a taktéž i moje žena. Doposud jsme ani jeden nepotkali člověka, který by měl za sebou výkon trestu.

Šok přišel o pár minutek později. Sousedka Alena totiž přiznala, že ve vězení byla i ona. Když nám poté otevřeně sdělili, za co si odpykali svůj trest, zastavilo se nám s manželkou srdce. On seděl za pedofilii a ona za napomáhání.

Bojíme se děti pouštět samotné ven

Ačkoli nám vysvětlili, že během pobytu ve vězení prošli náročnou léčbou a jsou nyní bez poskvrnky, jisté předsudky v nás stejně zůstaly. Jak by také ne! Měli jsme za sousedy pedofily a přitom jsme měli dvě malé děti!

Nedáváme na sobě se ženou nic znát. Se sousedy se bavíme, usmíváme se na ně a předstíráme, že jejich temnou minulost neřešíme. Přesto ale máme strach nechávat naše děti bez dozoru venku.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články