Mirek (52): Dcera přišla s nečekaným nápadem, díky ní bude celá rodina za vodou

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 55
muz 55

Mirek se svou ženou žije už dlouhé roky v rodinném domě na vesnici. Mají psa, několik koček, papoušky, králíky, ovce i drůbež. Nikdy neměli v plánu se z místa stěhovat, jenomže on teď dostal nabídku, kterou nemohl odmítnout.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Získal nové pracovní místo v Praze, jenže dojíždění každý den je pro něho nemožné. Přitom se mu ale plat téměř zdvojnásobí, což v současné situaci rodina potřebuje. Dostala se totiž do finanční tísně.

Žena původně nechtěla o stěhování ani slyšet

Když Mirek své ženě oznámil nové zprávy, měla nejprve radost. Když jí ale došlo, že by se museli odstěhovat, aby mohl Mirek denně pracovat na nové pozici, přemlouvala ho, aby si to rozmyslel.

„Musel jsem jí objasnit, že dostanu daleko víc peněz. Navíc, pokud bych přesun odmítl, možná by mi hrozil i vyhazov,“ vysvětluje. „Na základě toho mi manželka navrhla, abych se odstěhoval sám a na víkendy dojížděl domů za ní.“

S tím ale Mirek nesouhlasil a začal ženu přemlouvat, aby se do Prahy nastěhovala s ním. „Problém by nebyl v tom, že se žena nechce stěhovat, ale v tom, že se bojí, co bude s domem.“

Mirkova žena totiž odmítla dům prodat a zbavit se pozemků a zvířat. A to samozřejmě nechce ani on. „Myslel jsem, že za pár let, až budu v důchodu, se na statek vrátím. Jenže je jasné, že pokud tam nikdo delší dobu nebude, začne to chátrat. Navíc se nám nikdo nepostará o zvířata.“

Dcera přišla s geniálním návrhem

„Naše dospělá dcera žila donedávna na statku s námi. Odstěhovala se za prací do Prahy. Na rozdíl od nás se ale vyzná na internetu a zjistila, že za ubytování na takovém statku jsou lidi ochotní poměrně dost platit.“

Mirek s manželkou se tedy pod taktovkou své dcery rozhodli, že budou statek pronajímat. „V okolí je hodně památek a míst, kam se dá zajít. Od jara do podzimu se nám tak může někdo o bydlení starat, a ještě z toho budeme mít výnos,“ říká.

„Když navíc cenu nastavíme nižší a v podmínkách si určíme, že nám nájemce poseká zahradu a postará se o králíky, nemusíme si s ničím lámat hlavu.“ Rodina se ještě musí rozhodnout, jak dlouhodobě bude svůj dům pronajímat.

„Ve svém volnu se tam samozřejmě budeme rádi vracet, jde nám ale hlavně o to, aby byl statek průběžně obydlený. Za pár let se tam totiž rádi vrátíme jako důchodci. Dcera slibuje, že až založí rodinu, bude své děti vychovávat rozhodně v našem rodinném domě,“ dodává.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články