Michal (45): Manželka je umanutá a nechce slevit ze svého rozhodnutí. Já se ale bojím, že to jako rodina nezvládneme

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz umanuta zena
Zdroj: Shutterstock

Kdykoliv si moje žena vzala něco do hlavy, zpravidla dosáhla svého. Jen málokdy se stalo, že by své plány nedokázala dotáhnout do konce. Pokud se mě její rozhodnutí nějak zvlášť netýkalo, byla mi její umanutost vcelku ukradená.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Nyní ale přišla s něčím, co se dotýká nejen mě, ale celé naší rodiny. Teprve teď jsem naplno pochopil, kam až sahá její umanutá povaha. Bojím se, že pokud ze svého rozhodnutí nesleví, naše rodina to neustojí.

Vždycky si dokázala stát za svým

Moje manželka Sabina je přesně tím typem ženy, vedle kterého to nejeden chlap nedokáže ustát. Vždycky si totiž dokázala stát za svým. Abych byl upřímný, právě tahle její část povahy mě na ní tenkrát okouzlila.

Líbilo se mi, že jakmile se pro něco rozhodne, jen tak ze svého rozhodnutí nesleví. A to dokonce ani v případě, kdy cesta k cíli není zrovna jednoduchá. Manželka se prostě nikdy nevzdává.

Její umanutá povaha mi doposud nevadila

Ještě před nedávnem jsem manželčinu umanutost nemusel nějak zvlášť řešit. My dva jsme se vždycky na důležitých věcech dokázali shodnout, proto nebylo potřeba, abychom svými názory stáli proti sobě. Jenže teď se manželka rozhodla pro něco, s čím nesouhlasím.

Když mi o svém nápadu řekla poprvé, nebral jsem její sova vážně. Bral jsem to jako nějaký chvilkový vrtoch, který se za chvíli přežene. Jakmile se ukázalo, že to manželka myslí vážně, dal jsem najevo svůj nesouhlas. Tehdy snad poprvé za celou dobu našeho manželství jsme se dostali do sporu.

Jsem si jistý, že to není dobrý nápad

Zatímco manželka je pro danou věc nadšená a poslední týdny nežije pro nic jiného, já jsem na opačné straně. Jsem si totiž jistý, že to v žádném případě není dobrý nápad. O svém názoru jsem manželku informoval, ale nebrala mě vážně.

Ona je totiž přesvědčená, že pouze její názor je ten správný. Její umanutá povaha a odhodlání za každou cenu dosáhnout svého jsou důvodem, proč je mezi námi napjatá atmosféra. Ještě nikdy to mezi námi nebylo tak vyostřené, jako právě teď.

Jestli si bude stát za svým, rodina to neustojí

Manželka rozhodla, že opustíme náš byt ve městě a přestěhujeme se na venkov. Vždycky prý toužila po životě na vesnici, chtěla mít zvířata, velkou zahradu a všechno okolo. Já nic z toho nikdy nechtěl. Život ve městě mi po všech stránkách vyhovuje a představa, že se mám stěhovat někam na vesnici, je pro mě nereálná.

Vypadá to, že se moje žena nápadu odmítá vzdát. Opět se projevuje její odhodlání dosáhnout svého, ať to stojí, co to stojí. Neptala se na můj názor, nezajímala se ani o to, co na to naše děti. Jsem si jistý, že ani ony nechtějí z města, kde mají školy, kamarády a zájmy.

Bojím se, že pokud manželka nedá s tím nápadem pokoj, naše rodina to neustojí. Stejně jako se ona odmítá vzdát, já odmítám souhlasit. Mám strach, jak to celé dopadne.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články