Michal (44): Manželka se pohádala s dcerou a ta se od nás odstěhovala. Žena si to teď vyčítá

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 76
muz 76

Vyjít s dospívajícími dětmi není vždy pro rodiče úplně jednoduché. Svou zkušenost má i pan Michal, který společně se svou ženou vychovává dvě dcery. S jednou z nich to přitom v poslední době nebyla zrovna procházka růžovým sadem.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře z Moravskoslezského kraje, který nám jej zaslala pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Od pana Michala jsme obdrželi e-mail, ve kterém nám popsal aktuální situaci u nich doma. Ta by se dala popsat velmi jednoduše – atmosféra by se tam totiž dala nožem krájet. Jejich dospívající dcera Zuzana si vzala do hlavy, že když jí bude za pár týdnů osmnáct let, automaticky s ní musí její rodiče jednat jako s dospělou. To ale nedokázali.

Dcera se „zabejčila“, všechno chtěla dělat po svém

„Naše starší dcera Zuzana byla vždycky tvrdohlavý svéráz,“ popisuje pan Michal svoji dceru hned v úvodu svého e-mailu, který nám zaslal. „Poslední dobou to ale začala přehánět,“ pokračuje a popisuje situaci. Zuzana se „zabejčila“ a všechno chtěla dělat po svém. „Uprostřed třetího ročníku na střední škole si usmyslela, že ji studium nebaví, a rozhodla se skončit,“ píše nám nešťastný otec. A to nebylo ani zdaleka všechno, čemu museli v souvislosti s jejich starší dcerou Zuzkou s manželkou čelit.

Našla si přítele a spřáhla se s podivnými lidmi

Dopis pana Michala dále pokračuje zmínkou o příteli jeho dcery, který se jemu ani jeho ženě Lence ani trochu nezamlouval. Svůj názor zčásti omlouvá tím, že jakožto milující otec měl úplně jinou představu o partnerovi své dcery. Píše nám také o nešťastné skutečnosti, že se Zuzana dala dohromady s podivnou partou lidí.

„Její přítel Honza holdoval alkoholu a nebránil se ani lehčím drogám,“ svěřuje se Michal. „Několikrát jsem z dcery po návratu domů cítil trávu a dal jsem jí jasně najevo svůj nesouhlas,“ píše v e-mailu. „Vždy mi odpověděla, že už je skoro dospělá,“ vysvětluje. „Navíc se kvůli Honzovi začala stýkat s podivnými lidmi jeho ražení. Chovala se pak jako utržená ze řetězu.“

Manželka a dcera se ošklivě pohádaly

„Naši dceru milujeme a chceme pro ni to nejlepší,“ dozvídáme se od Michala. „Dcera to ale viděla jinak, měla pocit, že ji omezujeme, že o ní rozhodujeme,“ pokračuje, „často si kvůli neshodám s matkou vjely do vlasů,“ píše otec mladé Zuzany. „Jedna hádka ale byla opravdu zlá, obě dvě na sebe křičely, vzájemně si nadávaly a padlo i pár sprostých slov,“ odhaluje nám Michal situaci. „Skončilo to tím, že si dcera ještě toho večera sbalila své věci a odstěhovala se k Honzovi,“ překvapuje nás Michal vývojem událostí.

Dcera s námi nekomunikuje a manželka si to vyčítá

„Moje žena si to dává za vinu,“ píše Michal, „strašně si vyčítá, že se nedokázala ovládnout a byla na naši dceru až moc tvrdá,“ dozvídáme se o výčitkách a černém svědomí Michalovy ženy.

„Dcera s námi poslední týdny moc nekomunikuje, dáváme jí čas,“ vysvětluje nám v závěru svého e-mailu Michal. „Pevně věřím, že až dcera vychladne, začne s námi zase mluvit. Své ženě ale nic z toho nevyčítám, nebylo to lehké pro nikoho z nás,“ uzavírá Michal svůj příběh.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články