Michal (43): V zimě jsem jel zkontrolovat naši chatu. Z toho, co jsem našel, vám vstanou vlasy hrůzou

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz vousy
Zdroj: Shutterstock

Hlídat si svůj majetek by měl snad každý, náš čtenář není výjimkou a přes chladné počasí se rozhodl zkontrolovat, zda je jeho chata v pořádku. Netušil však, že se tím naplní jeho noční můra.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Splnili jsme si svůj sen

„Už delší dobu jsme se ženou přemýšleli, že si pořídíme chatu, kam budeme moci jezdit s našimi dětmi v létě. Moře nás nikdy nelákalo a dokážeme si užít i u nás v České republice.“

Pan Michal a jeho žena si přáli mít chatu na Šumavě, protože to bylo místo, kde se kdysi poprvé setkali. Zároveň jim taky učarovala krása místní přírody.

„Chata byla sice trošku dražší, vzhledem k žádané lokalitě, ale bereme ji jako investici a jednou se tam snad i odstěhujeme. Koupili jsme ji na jaře a do zimy na ní pracovali,“ sdělil Michal.

Jeho manželka si před chatou udělala malou zahrádku plnou kvetoucích záhonů a on opravil celý interiér.

Chtěl jsem zkontrolovat, zda je všechno v pořádku

Když přišla zima, pravidelné víkendy na chatě bylo potřeba oželet. Vzhledem k tomu, že zatím Michal nezbudoval topení, jednalo se spíš o sezónní záležitost.

„Rozhodl jsem se ale, že budu na chalupu jezdit několikrát za zimu, abych zkontroloval, jestli je všechno v pořádku. Rozhodně jsem nečekal, co tam najdu. Ještě teď mi z toho běhá mráz po zádech.“

První kontrola krátce před Vánocemi dle jeho slov dopadla naprosto v pořádku, všechno bylo na svém místě a nikde žádné známky poškození. Problém ale nastal, když jel chatu zkontrolovat podruhé, na začátku února.

Myslel jsem si, že mě šálí zrak

„Už když jsem se blížil na místo, něco se mi nezdálo, protože od silnice k chatě vedly vyšlapané stopy, bylo to několik stop, nedokázal jsem spočítat, kolik to mohlo být lidí,“ sdělil s tím, že si myslel, že šlo možná o myslivce, kteří šli zrovna kolem na hon.

Jakmile se ale blížil víc a víc, bylo jasnější, že se někdo do jejich chaty vloupal. Dveře byly vypáčené a otevřené dokořán, uvnitř všechno rozházené a rozbité. Jenže to nebylo všechno.

„Když jsem vešel dovnitř, bylo mi hned jasné, že nás někdo nechtěl jen vykrást. Uprostřed místnosti byl křídou, nebo nevím čím, nakreslený velký pentagram a všude kolem byly nedohořelé svíčky, dostal jsem strach, protože tyhle věci nikdy nevěstí nic dobrého.“

Michal samozřejmě všechno nahlásil na policii, kde mu bylo sděleno, že v poslední době se v této lokalitě vyskytlo více podobných případů. Sdělil nám, že teď se vůbec na chalupě necítí dobře a pořád musí myslet na to, že tam někdo prováděl nečistý rituál.

Autor: René Podhrázský


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články