Michael (41): Pracuji jako svatební koordinátor. Požadavek posledního ženicha mě zaskočil

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz premysli
Zdroj: Shutterstock

Michael si vybral zaměstnání, které není pro muže typické. Nadchla ho práce svatebního koordinátora. Přestože se na něj kvůli tomu mnozí dívají skrz prsty, svoji práci by za nic na světě nevyměnil. Na začátku letošního roku však zažil něco, na co ještě dnes vzpomíná se záchvatem smíchu.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Dříve pracoval jako řadový dělník ve fabrice, ale cítil, že tohle není ta cesta, kterou se měl vydat. Když se rozhodl stát svatebním koordinátorem, jeho rodina to dlouho vstřebávala. I dnes se najdou tací, kteří Michaela za jeho povolání odsuzují, ale jak on sám říká, už si na to zvykl.

Tu práci jsem si zamiloval. Rodina to nejdříve nedokázala pochopit

Michael nám napsal e-mail, ve kterém se svěřil nejen s tím, že ho rodina v jeho rozhodnutí zpočátku nepodpořila, ale také s tím, co úsměvného se mu stalo před necelým rokem.

„Jako svatební koordinátor pracuji již osm let a je to ta nejlepší práce na světě,“ rozplývá se Michael nadšeně nad svým povoláním. „Rodina pro to zpočátku neměla pochopení, ba spíše naopak,“ dodává a píše, že především jeho otec nemohl dlouho přenést přes srdce, čemu se chce jeho syn věnovat.

Na začátku letošního roku měl Michael opět na starosti jednu pěknou svatbu. Je zvyklý, že nevěsta nebo ženich často mívají i zvláštní přání. Ale přání, které měl jeden ženich, bylo opravdu hodně výjimečné.
Svým netradičním požadavkem mi vyrazil dech

„Najal si mě jeden moc milý pár, kterému jsem se měl postarat o pohádkovou svatbu,“ pokračuje Michael ve svém e-mailu.

Všechno probíhalo podle plánu. Michael vyslechl požadavky a plánování jejich velkého dne na sebe nenechalo dlouho čekat. Jenže ženich měl ještě jednu prosbu.

„Přišel za mnou mimo domluvený termín a požádal mě o něco, čemu jsem ani nevěřil, že to opravdu říká nahlas,“ přiznává Michael. „Chtěl po mně, abych svedl jeho budoucí manželku.“

Nechtěl se ženit a hledal cestičku, jak z toho ven

Michael byl zvláštní žádostí svého klienta natolik zaskočený, že si dokonce myslel, že si z něho dělá legraci. Jenže mladý muž to myslel vážně.

„Svěřil se mi, že svoji přítelkyni o ruku požádal pod tlakem a že se ženit nechce,“ vysvětluje nám Michael. „Proto po mně žádal, abych svedl jeho přítelkyni, že by nás u toho načapal a měl důvod, proč svatbu zrušit,“ pokračuje.

Michael se přiznal, že byl z jeho žádosti zaskočen. Něco takového ale nepřipadalo v úvahu. Chápal ženichovy obavy, ale na něco takového zkrátka neměl žaludek.

Pomohl jsem mu ujasnit si, co vlastně chce

„Už jsem se za ty roky několikrát setkal s ženichy, kteří se začali bát a chtěli z toho vycouvat, když na ně dopadla celá tíha svatby,“ píše Michael.

Proto i tentokrát pomohl ženichovi ujasnit si, co vlastně chce. Nakonec to celé dopadlo dobře, ženich se zkrátka jen bál závazku, ale jelikož svoji nastávající miloval, nakonec se oženil.

„Byla to krásná svatba,“ vzpomíná Michael. „Setkal jsem se již s mnoha klienty, ale na tohoto mladého ženicha a jeho netradiční přání opravdu jen tak nezapomenu,“ uzavírá Michael svůj příběh.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články