Matěj (67): Lidé si myslí, že svatba v mém věku je bláznovství. Já jsem ale zamilovaný a cítím se na dvacet

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
muz 36
muz 36

Láska kvete v každém věku. Důkazem toho je čtenář, který se rozhodl svěřit se nám se svým příběhem. Matějovi je sice bez pár let téměř sedmdesát, přesto chodí pravidelně cvičit, naučil se zacházet s internetem, žije mladý život. A aby toho všeho nebylo málo, nedávno požádal svou přítelkyni o ruku.

„Nikdy jsem si nemyslel, že po šedesátce život končí. V mém případě teprve teď všechno začíná,“ vypráví Matěj. Svoji nynější snoubenku Helenu poznal před třemi roky a podle jeho slov jiskra přeskočila okamžitě.

Ženu jsem ztratil před dvaceti lety. Navždy bude v mém srdci, sám ale zůstat nechci

„Byla to tragická ztráta a dlouho jsem se z ní dostával. Jenomže mi došlo, že truchlit a litovat se nemá cenu,“ vzpomíná Matěj. Po smrti první manželky zůstal sám a bez dětí. Bydlí na vesnici, o přátele i povinnosti tak nemá nouzi. „Věnuji se úplně sám malému rodinnému domku. A tak jsem si říkal, že už bylo načase, abych si sem nějakou tu rodinu přivedl,“ směje se.

Helena se přistěhovala na vesnici před třemi roky. „Pozval jsem ji a pár kamarádů na grilovačku, abychom se lépe poznali. Okouzlila mě svým humorem.“ Padesátiletá bezdětná a svobodná Helena si Matěje oblíbila a po společném posezení se začali pravidelně vídat. Obvykle si spolu dali odpolední kávu, prošli se se psi procházkou. „Měl jsem ji rád od prvního dne a brzy mi došlo, že je mezi námi něco víc.“

Zdroj: 123RF.COM

Stali jsme se oficiálním párem. Pro některé jsme blázni, nám to ale nevadí

Matěj vypráví, že když spolu jdou po cestě a potkají nějaký mladší pár, nepřipadají si od nich nijak odlišní. „Je jedno, že je nám o třicet let víc. Milujeme se a je nám spolu dobře. A to, že jsme pár sousedům pro smích, nás jenom podpoří.“ Je to už dva měsíce, co požádal Matěj Helenu o ruku. Ona mu řekla své ano a po vesnici se velká novina rychle rozkřikla.

sva

„Kamarádi mi to přejí, ale stále opakují, jestli mi to v mém věku stojí za to. Někteří mě přemlouvají, abych si to rozmyslel. Oni to nemyslí zle, bojí se o mě, že se něco pokazí. Já mám ale jasno,“ říká Matěj. Zamilovaný šedesátník nechce ani slyšet o tom, že by své rozhodnutí změnil. Svatba čeká šťastný pár příští rok v létě. „Pozveme celou vesnici, bude to opravdová paráda,“ těší se Matěj. Dodává, že je to pravděpodobně poslední velké rozhodnutí, které v životě dělá, a proto si přeje, aby opravdu stálo za to.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články