Martin (51): Snacha mě a moji ženu obvinila z hrůzného činu. To, s čím se vytasila, mě vytočilo do běla

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz zima
Zdroj: Shutterstock

Kdykoli mladí potřebovali, vždycky jsme jim s hlídáním naší vnučky Terezky vyšli vstříc. S manželkou jsme oba dva stále pracující lidé, ale když jde o vnouče, nikdy neřekneme ne. Místo vděčnosti a třeba poděkování jsme se však od snachy dočkali ošklivého nařčení.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Nevěřil jsem vlastním uším, z čeho mě a moji ženu naše snacha Kamila obviňuje. Naběhla na nás v plné ráži a začala nás osočovat z něčeho, co jsme neudělali!

Terezka je naše sluníčko

Naše vnučka Terezka letos v létě oslaví páté narozeniny, už je to velká slečna. Je to naše první vnouče, na které jsme se oba moc těšili.

Terezka je takové naše sluníčko. Už od plínek je to veselá holčička, která je hodně aktivní a jen tak chvíli neposedí.

Má ale také svoji hlavu, což asi zdědila po mém synovi. Když se jí něco nelíbí, umí to dát jasně najevo, holka jedna paličatá.

Kdykoli potřebovali, byli jsme jim k ruce

Ačkoli s manželkou stále ještě chodíme do práce, kdykoli syn se snachou potřebovali pohlídat, neodmítli jsme je.

Dokonce ani tehdy, když si Kamila usmyslela, že by ráda jela na prodloužený víkend do wellness hotelu jen s naším synem, tehdy jsme měli vnučku na hlídání několik dní.

Vždycky jsme dělali maximum, abychom jim vyšli vstříc. Mysleli jsme si, že k nám vnučka Terezka chodí ráda.

Snacha nás osočila z hrůzného činu

Před pár dny na nás jednoho odpoledne snacha naštvaně naběhla, ani nepozdravila a hned mezi dveřmi na nás začala řvát.

Osočovala mě a manželku z hrůzného činu. Údajně se k její dceři chováme nepatřičně a děláme jí věci, které se jí nelíbí.

Snacha Kamila řádila jako černá ruka. Zpočátku jsem se nezmohl na slovo, až tak mě její křivé obvinění zaskočilo.

Vnučka si stěžovala

Když se Kamila trochu vydýchala a na okamžik na nás přestala ječet, samozřejmě jsem se zajímal, co jsme měli naší Terezce udělat tak hrozného.

Dozvěděli jsme se, že si Terezka stěžovala, že jsme na ni s mojí ženou zlí. Prý k nám nechce jezdit a nechce u nás spát, protože se jí tady nelíbí.

Já i moje žena jsme to nechápali. Vnučku jsme milovali, neudělali bychom nic, co by jí ublížilo. Tohle se muselo za každou cenu vyřešit!

Holčička s bujnou fantazií

Trval jsem na tom, aby se k celé věci pozvala i naše vnučka, vždyť právě ona byla strůjcem té nepříjemné scény.

Ve finále jsme se dozvěděli, že si Terezka tak trochu vymýšlela. Své mamince tvrdila, že jsme na ni zlí, aby k nám nemusela jezdit, a to z jediného důvodu – měli jsme trochu jiné metody než její rodiče.

Zatímco doma mohla být na tabletu od nevidím do nevidím, mohla být vzhůru, jak dlouho chtěla, a nemusela dojídat jídlo, u nás tohle všechno neplatilo. A to byl důvod, proč si vymýšlela.

Terezka dostala od rodičů co proto – žádné bití, to určitě ne, zákaz tabletu a večerka pro ni byly dostatečným trestem. Nám se snacha omluvila, vše se urovnalo. Jsem rád, že se to vysvětlilo.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články