Martin (41): Ve frontě na maso jsem byl svědkem něčeho hrozného. Zasáhl jsem a reakce ostatních mě zaskočila

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz starsi
Zdroj: Shutterstock

Martin se po práci stavil v obchodě. Manželka ho požádala, aby koupil kus hovězího, a k večeři mu přislíbila steaky. Když stál ve frontě na maso, protože do obchodu zašel zrovna v době, kdy tam bylo nejvíce lidí, stal se svědkem situace, kterou nikdy předtím nezažil.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Martin zareagoval prakticky okamžitě. Nepřemýšlel a jednal. Reakce lidí, kteří jeho činu byli svědkem, ho zaskočila. Něco takového rozhodně nečekal.

Věděla, že takové dobrotě neodolám

„Když mi manželka ještě do práce poslala zprávu, jestli bych se mohl stavit do obchodu a koupit nějaký pěkný kus hovězího masa, nebyl jsem z toho nadšený. Nechtělo se mi zdržovat se zajížďkou do obchodu,“ vysvětluje Martin.

Vzápětí ale jeho žena dodala, že mu k večeři udělá jeho oblíbené steaky, a tím si ho získala. Moc dobře totiž věděla, že takové dobrotě neodolá.

„Bylo jasné, že do toho obchodu pojedu, i když to zrovna kolem třetí odpoledne znamenalo, že tam bude narváno,“ dodává. Martin totiž steaky miluje.

Nechtěl jsem poslouchat

Jak Martin předpokládal, v obchodě bylo opravdu hodně lidí. Ve frontě na maso před ním stálo asi sedm lidí. A mezi nimi byla i maminka se třemi malými dětmi.

„Nechtěl jsem poslouchat, co jim ta maminka povídá, ale stála kousek ode mě. Nešlo to přeslechnout,“ píše Martin na svoji omluvu.

Zaslechl, že jedno z dětí svoji maminku prosilo, jestli by mohla udělat k papání řízky. Maminka mu ale odpověděla, že na takové masíčko nemají bohužel korunky.

Musel jsem něco udělat

„Když jsem potom viděl, že si ta žena koupila jen tři kuřecí krky, nedalo mi to. Musel jsem něco udělat, neváhal jsem,“ pokračuje Martin.

Na řadu se dostal hned po dané mamince. Kromě kusu hovězího masa koupil ještě několik kuřecích prsou a také pěkný kousek vepřové pečeně. Neměl to pro sebe.

„Pohlídal jsem si, abych z obchodu odešel dříve než daná maminka a pak jsem si na ni počkal před vchodem,“ píše Martin.

Rozbrečet jsem ji nechtěl

„Měl jsem výhled k pokladnám. Viděl jsem, že ona maminka vrací sušenku do regálu, kterou si její dítko v nestřeženém okamžiku položilo na pás,“ dozvídáme se.

Když maminka s dětmi vyšla z obchodu, Martin si ji dovolil zastavit. Dal jí maso, které pro ni koupil. Nejdříve to přijmout nechtěla a vzápětí se rozbrečela.

„Zaskočilo mě, když se rozbrečela,“ píše Martin. „Maso si ode mě nakonec vzala a pořád mi děkovala. Děti byly nadšené, když jim řekla, že díky hodnému pánovi jim bude moci udělat oblíbené řízky. Její holčička mi řekla, že jsem hrdina,“ dodává.

Aby toho nebylo málo, činu, který Martin pro neznámou ženu udělal, si všimlo několik lidí. A ti Martinovi začali tleskat. „To jsem nečekal, cítil jsem se zvláštně, vždyť jsem nic tak velkého neudělal,“ uzavírá.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články