Martin (40): Ženy mě opouštějí kvůli mé práci. Nechápu, co je tak zvláštního na tom, co dělám

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz prace
muz prace

Za svůj život si Martin vyslechl již několik důvodů k rozchodu. Někdy za tím byla nuda ve vztahu, jindy byly důvodem pro ukončení vztahu neshody mezi partnery. V posledních letech ale Martin čelí rozpadům svých vztahů především kvůli práci, kterou dělá.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Když mi první partnerka dala kopačky kvůli mému zaměstnání, bral jsem to jako hloupý vtip. Situace se ale opakovala – podruhé, potřetí… Jsem z toho zmatený. Co ženám tolik vadí na mé práci, že jsou schopné kvůli tomu ukončit vztah?!

Nemohl jsem najít pořádnou ženskou ani práci

Zkušenosti se ženami a zkušenosti s prací jsou si v mém životě tak nějak rovny. Svého času jsem totiž nemohl natrefit ani na pořádnou partnerku, ani na slušnou práci.

Bylo období, kdy jsem to hodně střídal. Chvíli dělal to a chvíli zase tohle. Podobně tomu bylo i v partnerském životě.

Měl jsem několik žen a byly to převážně ony, kdo vztah pokaždé ukončil. Důvodů k tomu našly mnoho, vždycky totiž bylo něco, pro co se rozhodly poslat mě k šípku.

Nová práce byla příslibem lepších zítřků

Když jsem opět dostal výpověď pro nadbytečnost, nad pivem jsem si postěžoval kamarádovi. Ten mě vyslechl a pak slíbil, že mi pomůže.

A své slovo skutečně dodržel. Pár dní po našem rozhovoru v oblíbené hospodě mi totiž zavolal, že pro mě našel kšeft. Hned mě ale upozornil, že to není tak úplně tradiční.

V tom okamžiku mi to bylo upřímně jedno. Potřeboval jsem práci, protože za mě nikdo jiný účty neplatil. Přiznám se ale, že když jsem zjistil, o co jde, trochu mě to zaskočilo.

Moje práce je důvodem, proč ode mě ženy utíkají

Prvotní rozpaky z nového zaměstnání byly po pár týdnech tytam. Najednou už mi to ani nepřišlo, byla to pro mě práce. A co si budu nalhávat – ačkoli to nebylo úplně běžné, dělal jsem to rád.

Myslel jsem si, že s novou prací mi do života přijde i trochu toho štěstí. V partnerském životě to bohužel nevypadalo dobře.

Moje práce se totiž stala důvodem, proč mě dříve nebo později ženy začaly opouštět. Nechápal jsem to a nevěděl, co jim na tom tolik vadí.

Najdu někdy ženu, které moje práce vadit nebude?

Když už čtvrtá partnerka ukončila náš vztah jen proto, že pracuji jako hrobník, začal jsem se opačnému pohlaví trochu stranit.

Nebavilo mě pořád dokola čelit těm výmluvám, že jsem sice moc fajn, že jsem hodný, ale že je prostě děsí to, čemu se několik hodin denně věnuji a za co si nechávám platit.

Nerozumím tomu, co těm ženám na práci hrobníka vadí. Začínám se bát, jestli se vůbec najde nějaká, která to přijme a nebude to hrotit. Kdo ví…

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články