Martin (37): Výslovně jsem jí řekl, ať už mi neleze do bytu. Jednou jsem přišel a čekala mě katastrofa

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Muz byt
Zdroj: Shutterstock

Rozchod s Jitkou vůbec neprobíhal hladce. Jitka si dlouho odmítala připustit, že se s ní Martin rozešel, a pořád ho stíhala. Čekala na něho před prací. Potkával ji v obchodě, kde ho rádoby nenápadně sledovala. Nevěděl, jak se jí zbavit.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Jitka byla dokonce natolik drzá, že využila toho, že má klíče, a jednou na Martina čekala v jeho bytě. To už na něho bylo příliš a výslovně jí řekl, aby mu do bytu nelezla. Netušil, že když situaci podcení, bude jednoho dne hodně zaskočený.

Nechtěla se s tím smířit

Martin a Jitka spolu chodili dva a půl roku. Zpočátku si Martin vztah užíval, ale později mu stále více docházelo, že jsou s Jitkou rozdílní.

„Dříve jsem to asi nevnímal, ale čím jsme spolu byli déle, tím více jsem si začal všímat rozdílů mezi námi,“ vysvětluje a dodává, že ve vztahu začal být nespokojený.

Nakonec se s Jitkou rozešel a doufal, že kolem toho nebude dělat zbytečné cavyky. To se ale přepočítal. Zhrzená Jitka se totiž s rozchodem odmítala smířit.

Pronásledovala mě a chovala se jako šílenec

Zatímco pro Martina byl vztah s Jitkou uzavřená věc, pro jeho expřítelkyni tomu bylo právě naopak. Usmyslela si, že Martina přesvědčí o tom, jakou chybu udělal.

„Začala mě pronásledovat,“ stěžuje si Martin. „Čekala na mě před prací, jednou jsem ji viděl, jak mě šmíruje cestou domů. Jindy se zase schovávala za regály v obchodě a myslela si, že o ní nevím,“ popisuje, jak se Jitka chovala.

Několikrát ji Martin žádal, aby toho nechala a chovala se jako dospělá ženská. Nedala si pokoj, a jednou na něho dokonce čekala v jeho bytě.

„Vracel jsem se z odpolední, bylo to už večer, všude doma tma,“ píše Martin. „Hrozně jsem se lekl, když jsem ji našel sedět v obýváku na gauči. Pohádali jsme se a z bytu jsem jo vyhodil. Ještě jsem jí důrazně řekl, aby tam už nikdy nelezla,“ dodává.

Tohle jsem nečekal

Martin už nyní ví, že udělal velkou chybu, když si od Jitky nevzal klíče, které měla od jeho bytu, a ani nevyměnil zámek.

„Nějak jsem to vypustil z hlavy, nenapadlo mě totiž, že by Jitka byla něčeho takového schopná,“ svěřuje se. „Teď už vím, že to byla chyba, měl jsem se proti tomu nějak zařídit. Kdybych to udělal, nestalo by se to,“ zoufá si.

Jitka nadále odmítala přijmout fakt, že s Martinem už netvoří pár. Martin si asi dva měsíce po rozchodu někoho našel a to Jitka neunesla. Rozhodla se svému bývalému příteli nepěkně pomstít.

„Neměl jsem potřebu se novým vztahem chlubit, zároveň jsem ho ale netajil,“ vysvětluje Martin. „Jitka se to odněkud dozvěděla a připravila mi šílené překvapení. Když jsem přišel domů, čekala mě katastrofa,“ naznačuje.

Jednoho dnes se Martin vrátil do kompletně zdemolovaného bytu. Nic nebylo na svém místě, skříně vyházené, nábytek poničený, stěny posprejované. Zdrcující pohled. Martin byl v šoku a hned ho nenapadlo, že to byla Jitka. Až když našel vzkaz.

„V ložnici na posteli byla vysprejováno slovo zrádce,“ píše Martin a dodává, že tehdy mu došlo, že za tím je právě Jitka. Neměl ale důkazy, aby ji usvědčil. Náprava škod ho stála tisíce, odnesl si také ponaučení dobře si rozmyslet, s kým si začíná.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články