Marián (35): Rána pod pás od manželky: Nemohl jsem jí dát dítě, tak šla za sousedem

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 239
muz 239

I tentokrát se s vámi chceme podělit o příběh, který nám zaslal jeden z našich čtenářů. Pan Marián zažil hned dvě zklamání, která považuje za osudová. Nejdříve lékaři zjistili, že vlivem úrazu při sportu, kterému se v době dospívání věnoval, nemůže mít děti. Poté odhalil nevěru své manželky. A aby toho nebylo málo, z jejího nemanželského poměru vzešlo dítě.

Příběh pana Mariána bohužel nepatří k těm, které bychom mohli zařadit do škatulky „šťastné“. I smutné, nebo dokonce zoufalé životní osudy ale u nás mají své místo, protože i to se v životě děje. Dnes a denně.

Když se manželce nedařilo otěhotnět, pídili jsme se po příčině

Samotný úvod e-mailu od Mariána nezačíná zrovna nadšeně. Píše v něm, že se s manželkou dlouhé měsíce snažili o miminko. Byli tři roky po svatbě a usoudili, že je nejvyšší čas založit rodinu. Když se ale stále nedařilo a všechny pokusy končily zklamáním, začali se pan Marián a jeho žena pídit po příčině.

„Oba dva jsme podstoupili vyšetření,“ svěřuje se Marián, „byl jsem přesvědčený, že u mě chyba nebude. Typický chlap,“ píše sám o sobě. „Strašně mě překvapilo, když mi na základě vyšetření lékař oznámil, že nemohu mít děti,“ pokračuje a dodává, že za tím stál nepříjemný úraz v mládí. Pro Mariána byla tato zpráva šokující, zároveň ho velmi zklamala.

Měl jsem pocit, že jsem jako chlap selhal

„Zlobil jsem se sám na sebe, ačkoli jsem za to nemohl,“ přiznává zklamaný Marián. „Měl jsem neodbytný pocit, že jsem jako chlap, čili někdo, jehož úkolem je počít dítě, fatálně zklamal. Na manželce jsem viděl, že je z toho smutná, ale tvářila se, že mi to nevyčítá a že společně najdeme jiné řešení,“ pokračuje.

Ačkoli se jeho žena skutečně snažila tvářit tak, že je se situací smířená, pan Marián rok a půl poté zjistil, že se s tím nedokázala smířit ani trochu. Našla si totiž milence a s ním nakonec otěhotněla.

Bral jsem to jako podpásovku. Jak mi to mohla udělat?!

Marián manželčinu nevěru odhalil náhodou a velmi ho to vzalo. Ještě zoufaleji se ale cítil v okamžiku, kdy mu žena oznámila, že se sousedem otěhotněla. To už na něj bylo prostě moc.

„Od manželky to byla rána pod pás,“ píše smutný Marián. „Jak mi to mohla udělat? Vždyť já za to nemohl, že jsem jí nedokázal dát dítě. Prostě se to stalo,“ zoufá si v e-mailu, který hltáme jedním dechem, až natolik nás jeho příběh vzal za srdce.

„Manželka je nyní v osmém měsíci,“ vysvětluje, „stále bydlíme spolu, protože jsem se nedokázal rozhodnout, jestli od ní mám odejít, nebo zůstat a starat se o dítě, které není moje,“ uvažuje Marián. „Žena tvrdí, že k sousedovi nic necítí, že pouze toužila po dítěti. Toho se sice dočkala, ale já stále nevím, jestli se s její zradou dokážu smířit,“ ukončuje svůj příběh plný zklamání zoufalý Marián.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslala pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články