Marek (41): Nelíbí se mi způsob, jakým to dělá. Když jsem jí to jednou v noci řekl, utrousila něco, co by vás namíchlo také

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz seriozni
Zdroj: Shutterstock

Dlouho svoji nespokojenost držel v sobě, ale nakonec mu to nedalo a přítelkyni řekl, co si myslí. Způsob, jakým to dělala, se mu totiž ani trochu nelíbil a potřeboval změnu.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Vrátil se domů v noci a vlezl si k přítelkyni do postele. Možná za to mohla kapka alkoholu v krvi, díky které dostal odvahu konečně říci, co si myslí.

Snažil jsem se přizpůsobit

Před dvěma lety si prošel rozvodem a netají se tím, že nic podobného už nechce zažít. Jeho bývalá žena na něm po rozvodu nenechala niť suchou.

„Život s mojí bývalkou bylo peklo,“ píše Marek. „Teď zpětně vůbec nechápu, jak jsem s ní mohl těch osm let vydržet.“

Když si před necelým rokem našel přítelkyni Magdu, snažil se jí přizpůsobit. „Manželka mi často vyčítala, že všechno dělám po svém a to ji ničí,“ vysvětluje, proč ta změna. S Magdou už takovou chybu udělat nechtěl.

Tiše jsem trpěl, bylo mi to proti srsti

I když podle Marka vztah s Magdou neměl chybu, našla se přeci jen jedna věc, která ho na přítelkyni vytáčela. Přesto ale mlčel.

„Strašně mi to vadilo, ale kdykoli to ve mně bublalo a já měl nutkání si stěžovat, vzpomněl jsem si na slova mé ženy a raději mlčel,“ pokračuje.

Marek nám v e-mailu napsal, že si Magda do jejich vztahu přivedla syna – čtyřletého Kubu, se kterým ale mají krásný vztah.

V noci jsem jí řekl, že se mi to nelíbí

Té noci se Marek vrátil od kamaráda, se kterým něco popili. Jak sám uznal, možná to bylo alkoholem, který mu dodal odvahu, aby Magdě řekl, co ho už delší dobu vytáčí.

„Strašně mi vadilo, jakým způsobem to dělá,“ přiznává se. „Nelíbilo se mi, v čem pere! Vždyť ona i naše oblečení prala v prášku pro děti, vůbec to nevonělo. Naopak!“ rozčiluje se.

Ani povlečení, do kterého té noci ulehl, mu nevonělo. To byla poslední kapka. Řekl Magdě, která stejně nespala, že pere špatně a neumí skládat prádlo. To se neobešlo bez odezvy.

Řekla mi něco, čím mě namíchla

Marek byl zkrátka zvyklý na něco jiného. Jednak od své bývalé ženy a jednak z vojny, kterou si v mládí prošel. A styl, kterým Magda skládala prádlo do skříně, ho vytáčel.

„Samozřejmě mi k tomu řekla svoje,“ píše. „Třeba že si můžu prát sám, to bych ještě překousl. Ale když mi řekla, ať si táhnu k bývalé ženě, že si mě vycvičila jako čokla, to už mě namíchlo,“ netají se.

Na závěr napsal, že do rána bylo mezi nimi opět vše v pořádku. Bohužel se ale nic nezměnilo na tom, v čem Magda pere a jak prádlo skládá do skříně.

Autor: Natálie Kabourková


Související články