Marek (41): Místo alimentů po mně chce byt. Žádost bývalé ženy mě zaskočila

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 39 1
muz 39 1

Vztah Marka a jeho nyní již bývalé manželky Lenky bohužel nedopadl tak, jak si dvojice před sedmnácti lety u svatebního oltáře představovala. Rozvod není nic příjemného a Marek o tom ví své. Dle jeho slov je ale mnohonásobně horší to, co přišlo po něm.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslala pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Marek a Lenka byli manželé sedmnáct let. Ještě před několika měsíci společně vychovávali dvě děti. Pak se do manželství vetřely problémy a manželé se rozhodli, že bude nejlepší, když půjdou každý svojí cestou.

Takhle jsem si to určitě nepředstavoval

„Když jsem si Lenku před sedmnácti lety vzal, rozhodně jsem nepočítal s tím, že s ní jednoho dne budu u soudu řešit náš rozvod,“ píše v úvodu svého e-mailu Marek.

Manželství přitom popisuje jako normální, ba dokonce až idylické. Problémy mezi ním a jeho ženou začaly teprve před třemi lety.

„Takhle jsem si to určitě nepředstavoval,“ uvažuje Marek. „Když jsem jí před zraky našich rodin a kamarádů sliboval, že spolu zůstaneme v dobrém i ve zlém, nenapadlo mě, že se jednoho dne budeme rozvádět,“ dodává.

Snažil jsem se jí ve všem vyjít vstříc

Marek nám v e-mailu napsal, že se snažil své ženě ve všem maximálně vyjít vstříc. Dělal to zejména kvůli dětem, protože nechtěl, aby na ně měl rozvod špatný vliv.

„Cokoli manželka chtěla, to jsem udělal,“ píše. „Ustupoval jsem, ačkoli mi to kolikrát bylo proti srsti. Prostě jsem nechtěl, aby tím trpěly naše děti,“ pokračuje.

Lenka se nejdříve rozhodla, že se s dětmi odstěhuje ke svým rodičům. Z bytu si vzala vše, co chtěla, a Marek s tím souhlasil. Myslel si, že jakmile bude mít vše, co chce, tahle kapitola se pro něj uzavře.

Půl roku nato mě zaskočila netradiční žádostí

Ačkoli měl Marek soudně určenou určitou výši alimentů, jeho bývalá žena změnila názor. Marka zaskočila netradiční žádostí.

„Jednoho dne mi napsala, že si chce promluvit,“ vysvětluje Marek. „Sešli jsme se na oběd a ona na mě vybalila, že chce můj byt,“ pokračuje.

Marek se netají tím, že byl v šoku. Byt byl napsaný na něj, vlastnil ho ještě před svatbou a jeho žena se s dětmi dobrovolně odstěhovala. Nyní ale chtěla, aby byt přepsal na ni.

Vyhrožuje mi a vydírá mě. Nevím, co budu dělat

Lenka Markovi nabídla, že se vzdá alimentů, když na ni přepíše třípokojový byt v centru města. Slibovala mu, že po něm už nic chtít nebude.

„Nesouhlasil jsem a ona úplně otočila,“ píše Marek. „Začala na mě tlačit, dokonce mi vyhrožuje, že jestli jí ten byt nenechám, tak se nebudu vídat s dětmi, že to nějak zařídí,“ píše a dodává, že neví, co má dělat.

„Bojím se toho, že i když bych jí ten byt nechal, stejně by nedodržela slovo a chtěla po mně i nadále peníze,“ uvažuje Marek. „Na druhou stranu mám strach, co se stane, když jí nevyhovím.“

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články